Kultowe krakowskie wydarzenie się nie odbędzie. To druga taka sytuacja w historii

2020-08-28 12:37
Koncert
Autor: Pixaby Juwenalia Krakowskie odwołane. To druga taka sytuacja w historii

To prawdziwy cios w studenckie serduszka. Juwenalia Krakowskie na pewno nie odbędą się w tym roku. Wydarzenie zostało z maja przeniesione na wrzesień. Okazuje się jednak, że nie odbędzie się w ogóle.

Juwenalia Krakowskie nie odbędą się

Juwenalia Krakowskie odbywają się zawsze w maju. Wydarzenie co roku przyciąga masę studentów, ale też pozostałych mieszkańców Krakowa. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne Juwenalia zostały przeniesione na wrzesień. Wiele osób liczyło, że koncerty się odbędą. Niestety, wydarzenie zostało całkowicie odwołane.

Pomimo wielkich chęci oraz olbrzymiej ilości wykonanej przez nas pracy, pandemia COVID-19 poddała weryfikacji wszystko, co do tej pory udało nam się stworzyć. W związku z coraz to nowymi rekordami zachorowań w naszym kraju, nie jesteśmy w stanie przygotować festiwalu w sposób dla nas satysfakcjonujący, a przede wszystkim - bezpieczny dla każdej uczestniczącej w nim osoby - czytamy w komunikacie.

Juwenalia Krakowskie odwołane. To druga taka sytuacja w historii

Juwenalia odbywają się w Krakowie od 1964 roku. Do tej pory tylko raz festiwal został odwołany. Miało to miejsce w 1981 roku ze względu na zamach Jana Pawła II.

Na kolejne Juwenalia Krakowskie będzie trzeba poczekać do przyszłego roku.

Nietypowy klient w krakowskiej Castoramie
Posłuchaj o najpopularniejszych rozdzajach serów. Czym się wyróżnia każy z nich? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE