Juwenalia 2023 w Krakowie. Kiedy się odbędą? Co będzie się działo w mieście? Koncerty, bilety

2023-03-16 10:13

Tegoroczne juwenalia w Krakowie z dnia na dzień zbliżają się coraz większymi krokami. Imprezy, które gromadzą tysiące osób to jeden z ulubionych okresów w roku dla studentów. W zeszłym roku juwenalia powróciły po pandemicznej przerwie, a już teraz pierwsze szczegóły edycji 2023 podaje Uniwersytet Ekonomiczny.

Juwenalia 2023 w Krakowie. Co będzie się działo w mieście?

Uniwersytet Ekonomiczny

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie jako pierwszy podzielił się informacjami na temat tegorocznych juwenaliów. W przeszłości na scenie dla UEK-u występowali m.in. Krzysztof Krawczyk, Taco Hemingway, Quebonafide, Sarius czy Ofenbach.

Zgodnie z informacjami organizatorów, koncert główny odbędzie na Kampusie UEK, 12 maja 2023 roku. Podczas imprezy wystąpi pięciu wykonawców.

Na ten moment wiemy, że pierwszym artystą, który na pewno zagości w Krakowie będzie raper Oskar Kamiński, szerszej publiczności znany jako „Oki”. 

- Debiutanckim albumem “47playground” wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu, gdzie skutecznie buduje swoją wyjątkową pozycję na rynku muzycznym. Niebagatelny artystyczny potencjał potwierdził wydanym na jesieni 2020 projektem „77747mixtape”, który uzyskał status złotej płyty. Za oba te wydawnictwa otrzymał w lutym 2021 roku nagrodę Bestseller Empiku jako odkrycie roku w kategorii „Muzyka” – piszą organizatorzy.

Organizatorzy poinformowali także, że kolejnym wykonawcą, który wystąpi w Krakowie będzie popularny raper "Szpaku".

Pozostałych czterech wykonawców poznamy już wkrótce. Oprócz koncertów w planach są też:

  • Fashion Night
  • Zmagania
  • Wybory Najmilszych
  • Gaming Stage
  • X-Tremalia
  • Przegląd Kapel Rockowych
  • Noc Kinowa

Juwenalia UEK 2023. Bilety

W sprzedaży dostępne są już wejściówki na koncert główny juwenaliów. Poniżej można zapoznać się z cenami:

  • Bilet normalny – 85 zł
  • Bilet student – 75 zł
  • Bilet Student UEK – 65 zł

Czy wstęp na Juwenalia UEK będą mieli tylko studenci?

Regulamin Juwenaliów UEK jasno informuje, że wstęp na teren imprezy mają osoby pełnoletnie, posiadające bilet wstępu wraz z ważną legitymacją studencką lub dowodem tożsamości, w zależności od rodzaju biletu.

Juwenalia UEK 2023

Kiedy: 12.05.2023

Gdzie: Kampus UEK

Bilety: https://juwenaliauek.pl/bilety/

Juwenalia Krakowskie 2023

Wiemy także, kiedy odbędą się tegoroczne Juwenalia Krakowskie, organizowane przez uczelnie należące do Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa, czyli m.in. Akademii Górniczo-Hutniczej, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego czy Politechnika Krakowska.

Według najnowszych informacji impreza potrwa od 16 do 21 maja. Pierwszym wykonawcą oficjalnie ogłoszonym przez organizatorów jest zespół Bracia Figo Fagot, który wystąpi na strefie plaża w piątek, 19 maja o godz. 17:00.

Juwenalia Krakowskie 2023

Kiedy: 16.05-21.05.2023

QUIZ: Znasz najdziwniejsze nazwy polskich klubów?

Pytanie 1 z 10
Błękit ...
Pieniądze to nie wszystko - Anna Moskwa - E23: PL for UA