Juwenalia Krakowskie jednak odbędą się w tym roku! Znamy już pierwszą gwiazdę!

i

Autor: Pixaby

Juwenalia 2022 w Krakowie. Jak pojadą autobusy i tramwaje?

2022-05-20 15:02

Juwenalia w Krakowie trwają w najlepsze! Studenci znów mają swoje święto i na kilka opanowali stolicę Małopolski. Z tej okazji władze miasta zaplanowały zmiany w komunikacji miejskiej. Jak pojadą tramwaje i autobusy w Juwenalia 20222 w Krakowie?

Juwenalia 2022 w Krakowie. Kto wystąpi? [DATY, GODZINY]

Juwenalia 2022 rozpoczną się już w środę, 18 maja. To święto, na które czekają wszyscy studenci. Ale nie tylko! Na Juwenaliach bawią się też pozostali mieszkańcy Krakowa, którzy chętnie uczestniczą m.in. w koncertach. A tych w tym roku nie brakuje! Kto wystąpi na Juwenaliach 2022 w Krakowie? Na scenie zobaczymy m.in. Palucha, Happysad, Vito Bambino, Pidżamę Porno, Organka i Marylę Rodowicz. Pełna lista dostępna jest na stronie internetowej.

Juwenalia 2022 w Krakowie. Zmiany w rozkładach komunikacji miejskie

W związku z Juwenaliami 2022 przygotowano zmiany w komunikacji miejskiej. Jak pojadą autobusy i tramwaje?

Noce: z piątku na sobotę, 20 na 21 maja; z soboty na niedzielę, 21 na 22 maja:

  • linia tramwajowa nr 64 („Os. Piastów” – „Bronowice Małe”) – rozkład jazdy pozostanie bez zmian, do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności
  • linia autobusowa nr 601 („Aleja Przyjaźni” – „Mydlniki Wapiennik P+R”) – częstotliwość kursowania do ok. godz. 2.00 zostanie zwiększona do 30 minut. W tym czasie linia nie będzie uczestniczyć w tzw. zlotach na przystanku „Teatr Słowackiego”
  • linia autobusowa nr 611 („Mistrzejowice” – „Chełmońskiego Pętla”) – częstotliwość kursowania do ok. godz. 2.00 zostanie zwiększona do 30 minut. W tym czasie linia nie będzie uczestniczyć w tzw. zlotach na przystanku „Teatr Słowackiego”.

Korowód juwenaliowy przeszedł przez Kraków

Mała Amal odwiedziła Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE