Parkolas Park Grzegórzecki

i

Autor: Stowarzyszenie Zielone Grzegórzki

Projekt jest, ale brak pieniędzy. Rewitalizacja Parku Grzegórzeckiego musi więc poczekać

2022-05-26 9:06

Na spotkaniu Zarządu Zieleni Miejskiej z mieszkańcami Krakowa poinformowano, że w tegorocznym budżecie Krakowa środków na tę inwestycję nie ma.

Celem spotkania było zaprezentowanie projektu zagospodarowania Parku Grzegórzeckiego, czyli miejsca, które w tym momencie jest dostępne dla mieszkańców, natomiast nie ma takiej funkcjonalności, jaką mają typowe parki - mówiła Aleksandra Mikolaszek z ZZM.

Pierwotny plan zakładał rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku. Na szybkie zagospodarowanie tego terenu liczy radna dzielnicy drugiej Monika Firlej ze Stowarzyszenia Zielone Grzegórzki.

Jest to teren piękny, faktycznie dziki, jest tam mnóstwo starodrzewa, ale mieszkańcy nie czują się tam zbyt bezpiecznie. To, na czym zależy nam szczególnie, to uporządkowanie alejek, postawienie oświetlenia, kilku ławeczek, koszy na śmieci - tak, aby był on przyjazny dla mieszkańców.

Szacowany koszt odnowienia terenu to 20 milionów złotych. Gdy znajdą się środki, w Parku wypijemy kawę, a także będziemy mogli przyjść i pobawić się z dzieckiem na leśnym placu zabaw. ZZM przewiduje, że dojdzie do tego najwcześniej w 2023 roku.

Park rzeczny Białucha przy ul. Celarowskiej 23. Nowe miejsce na mapie Krakowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE