Śnieg i mróz na początek jesieni. Lepiej przygotujcie czapki i rękawiczki! [PROGNOZA POGODY]

2020-09-23 9:14
Śnieżyca
Autor: Pixaby Śnieg i mróz na początek jesieni. Czeka nas mocne załamanie pogody [PROGNOZA POGODY]

Czy lato pozostanie już tylko wspomnieniem? Wiele na to wskazuje. Od czwartku, 24 września czeka nas mocne załamanie pogody. Co więcej, w weekend możemy spodziewać się mrozu (nawet do minus 10 stopni) i opadów śniegu. Czy to już czas na czapkę i rękawiczki? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

W ostatnich dniach mogliśmy cieszyć się piękną aurą. Mocno świeciło słońce, a temperatura przekraczała 20 stopni Celsjusza. To wymarzona końcówka lata! I choć wiele osób liczyło na taką pogodę także jesienią, to prognozy nie pozostawiają złudzeń. Czeka nas poważne załamanie pogody.

Jesień: śnieg i mróz w weekend

Już w czwartek, 24 września możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura nie przekroczy natomiast 20 stopni Celsjusza.

Dużo gorzej będzie w weekend. W stolicy Małopolski czekają nas opady deszczu i maksymalnie 12 stopni na termometrach. Jeśli planowaliście wyjazd w góry, to koniecznie wyposażcie się w ciepłe ubranie, peleryny przeciwdeszczowe, a nawet... czapki i rękawiczki! Wysoko w Tatrach spodziewany jest śnieg. Na Kasprowym Wierchu może spaść nawet do 10 cm śniegu. Będzie też mroźno - nawet do minus 10 stopni, które odczujemy przez mocno wiejący wiatr.

ESKA XD #002
Posłuchaj, jakie są rodzaje chałwy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE