Jerzy Stuhr opuścił Szpital Uniwersytecki w Krakowie. "Czuje się dobrze"

2020-07-29 6:47
Jerzy Stuhr
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Bardzo dobre informacje na temat stanu zdrowia Jerzego Stuhra. Aktor w miniony wtorek wyszedł ze szpitala. Krakowski artysta znalazł się tam w połowie lipca z podejrzeniem udaru mózgu.

Przypomnijmy, Jerzy Stuhr w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie znalazł się w nocy z 12 na 13 lipca. Został tam przewieziony z Nowego Targu, gdzie spędzał weekend. Krakowianin do szpitala został przyjęty z podejrzeniem udaru mózgu. Lekarze jego stan określali jako poważny.

Na szczęście stan aktora się poprawił. Jerzy Stuhr we wtorek, 28 lipca wyszedł ze szpitala. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" o jego samopoczuciu poinformowała żona aktora.

Czuje się dobrze, właśnie jedziemy do domu - powiedziała Barbara Stuhr.

Jerzy Stuhr kilka lat temu przeszedł zawał serca. Dziewięć lat temu zmagał się z nowotworem krtani

Jerzy Stuhr to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Ale także reżyser, pedagog, profesor sztuk teatralnych, pisarz i polonista. W latach 1990-1996 oraz 2002-2008 był rektorem PWST w Krakowie.

Stuhr wystąpił w wielu produkcjach filmowych, które na stałe wpisały się w polski kanon filmowy. Do najsłynniejszych należą rolę m.in. w "Seksmisji", "Kingsajz", czy obie części "Kilera". Niezapomniany jest również dubbing w animacji "Shrek", gdzie Jerzy Stuhr użyczył głosu Osłowi.

18 kwietnia b.r. Jerzy Stuhr skończył 73 lata.

Skwer Kory Jackowskiej w Krakowie?
Posłuchaj o badaniach profilaktycznych wykrywających raka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE