Jeleń zaatakował dziecko na drodze do Morskiego Oka. Tak się kończy zaczepianie zwierząt

i

Autor: Screen: Facebook/Tatromaniak Jeleń zaatakował dziecko na drodze do Morskiego Oka. Tak się kończy zaczepianie zwierząt

Jeleń zaatakował dziecko na drodze do Morskiego Oka. Tak się kończy zaczepianie zwierząt [WIDEO]

2021-08-25 12:10

Niebezpieczne sceny na drodze do Morskiego Oka. Jeleń zaatakował tam porożem dziecko, które chciało zrobić sobie z nim zdjęcie. Nagranie całej sytuacji opublikował portal Tatromaniak.

Niedawno wspominaliśmy o tym, że grupa turystów drażniła jelenia również na drodze do Morskiego Oka. Zwierzę było zaczepiane i traktowane jak maskotka. Jeden z mężczyzn nawet złapał jelonka za poroże. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Turyści drażnią jelenia na trasie do Morskiego Oka. Przykry widok [WIDEO]

Poszukiwany złodziej i koń

Inna sytuacja z udziałem dzikiego zwierzęcia na drodze do Morskiego Oka miała miejsce w minioną sobotę. Mały chłopiec został skierowany do zdjęcia z młodym jeleniem. Podczas pozowania do fotografii doszło do niebezpiecznej sytuacji. Nagranie opublikował portal Tatromaniak.

Na nagraniu widać, jak jeleń uderza dziecko porożem.

Dodajmy, że dzika zwierzyna pojawia się w tych okolicach, ponieważ jest dokarmiana przez turystów. Zwracją na to uwagę pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Podkreślają, że zwierząt w Tatrach pod żadnym pozorem nie powinno się dokarmiać. Ze względu na to, że są dzikie, muszą same szukać pożywienia. Pracownicy TPN podkreślają też, że dzikie zwierzęta, nawet te, które mają kontakt z ludźmi, są nieprzewidywalne i mogą różnie się zachowywać. Wystarczy, że czymś się zdenerwują lub przestraszą. Dlatego tak ważne jest, by od dzikich zwierząt zachowywać dystans.

Źródło: Jeleń zaatakował dziecko na drodze do Morskiego Oka. Tak się kończy zaczepianie zwierząt [WIDEO]