Sport

i

Autor: Freepik/Facebook, Juan Pablo II College Chongoyape

Sport

Jan Paweł II w herbie i przedmeczowe modlitwy. Klub świętuje pokonanie „Czerwonych Diabłów”

2023-11-20 15:39

Jan Paweł II to postać, którą przedstawia wiele obrazów, pomników czy produkcji. Mało kto jednak wie, że Ojciec Święty zagościł także w herbie… peruwiańskiego klubu. W niedzielę, 19 listopada Juan Pablo II College Chongoyape w rozgrywkach pucharowych pokonał zespół Diablos Rojos Juliaca, awansując tym samym na wyższy szczebel ligowy.

Juan Pablo II College. Peruwiański klub z papieżem Polakiem w herbie

Jan Paweł II to jedna z najbardziej znanych postaci w historii Polski. Niemal na każdym kroku spotkamy ulice, skwery czy inwestycje noszące imię Ojca Świętego. Wizerunek papieża znajdziemy także na licznych obrazach, pomnikach czy w produkcjach filmowych. Mało kto jednak wie, że Jan Paweł II znalazł się także na… herbie peruwiańskiego klubu.

Mowa o ekipie Juan Pablo II College Chongoyape, która od kilku dni podbija serca polskich kibiców. W sobotę, przed spotkaniem z „Czerwonymi Diabłami” – drużyną Diablos Rojos Juliaca peruwiański klub zamieścił na Facebooku grafikę, w której przed meczem modlono się o wstawiennictwo Ojca Świętego.

Spotkanie nie było meczem towarzyskim - piłkarze Juan Pablo II College Chongoyape walczyli o awans do półfinału rozgrywek Pucharu Peru, w którym mierzyli się z Diablos Rojos Juliaca.

Jak się okazało, patron klubu czuwał nad nim w meczu, w którym zawodnicy Juan Pablo II College wygrali z „Czerwonymi Diabłami” 2:1, awansując tym samym do kolejnego etapu rozgrywek. Co ciekawe, dzięki wygranej drużyna, która nosi w herbie Ojca Świętego awansowała także do peruwiańskiej drugiej ligi!

Pozdrowienia z Polski! Jesteśmy bardzo dumni, że papież wygrał z diabłami – napisał jeden z polskich internautów pod postem peruwiańskiego klubu.

Tatrzańska Świątynia Lodowa w Tatrach Słowackich. Powstała z aż 225 ton lodu

Express Biedrzyckiej - Jan Maria JACKOWSKI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE