Jakub Błaszczykowski

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS

Sport

Jakub Błaszczykowski wrócił do gry! Jednak nie poprowadził Wisły do zwycięstwa

2023-03-25 9:08

Jakub Błaszczykowski, jeden z najbardziej zasłużonych piłkarzy w naszym kraju, po trwającej kilkanaście miesięcy przerwie, którą wymusiła kontuzja, powrócił na ligową murawę. 37-letni zawodnik, mogący się poszczycić występami w 108 meczach reprezentacji Polski, zagrał w pierwszoligowym sparingu Wisły Kraków z Odrą Opole.

Jakub Błaszczykowski powrócił na boisko w sparingu Wisły Kraków

Piątek, 24 marca 2023 roku – tę datę z pewnością zapamiętają wszyscy kibice w Polsce. Jednym z powodów będzie niewątpliwie blamaż reprezentacji w meczu z Czechami w eliminacjach do EURO 2024, będącym debiutem Fernando Santosa w roli selekcjonera. Drugim – powrót na boisko Jakuba Błaszczykowskiego w pierwszoligowym sparingu Wisły Kraków z Odrą Opole. „Biała Gwiazda” wprawdzie przegrała 1:3, ale pojawienie się na murawie 108-krotnego reprezentanta Polski było ogromnym wydarzeniem. Piłkarz zagrał przez ostatnie 30 minut, kiedy wynik meczu był już ustalony.

Jakub Błaszczykowski po raz ostatni na boisku pojawił się 21 sierpnia 2021 roku w meczu ekstraklasy pomiędzy Górnikem Łęczna i Wisłą. Tamto spotkanie „Biała Gwiazda” wygrała 3:1. Potem na treningu zerwał więzadła w kolanie i od tego czasu walczył o powrót do zdrowia i na boisku.

— To jest bardzo duże wydarzenie. Niewielu w to wierzyło, ale najważniejsze, że Kuba wierzył, że jeszcze wróci na boisko — powiedział trener Wisły Radosław Sobolewski.

Wisła Kraków zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli 1. ligi. Powracający po kontuzji Błaszczykowski może pomóc w drużynie w decydujących meczach o awans do ekstraklasy.

Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował, że czerwcowy, towarzyski mecz z Niemcami będzie pożegnalnym występem Jakuba Błaszczykowskiego w reprezentacji Polski.

QUIZ. Quentin Tarantino i jego filmy. Pamiętacie te kultowe teksty?

Pytanie 1 z 10
Co zapowiada Marcellus Wallace w "Pulp Fiction", chcąc zemscić się na policjancie, który go upokorzył?
Robert Lewandowski po porażce z Czechami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE