Wiadomości

Jakie grzyby zbierać wiosną? Lista tych, które rosną w kwietniu i maju [ZDJĘCIA]

2023-05-26 9:51

Jakie grzyby zbierać wiosną? Choć oczywistym jest, że połowa lata i wczesna jesień to najlepszy czas na zbieranie grzybów, to miłośnikom poszukiwań leśnych skarbów wiosna też daje spore możliwości. Jakie gatunki grzybów rosną w kwietniu i w maju? Co można znaleźć w lasach? Gdzie dokładnie szukać grzybów? Wszystkie informacje znajdziecie w naszym artykule oraz galerii.

Jakie grzyby zbierać wiosną? Poradnik na wiosenne grzybobranie

Wybierając się na grzybobranie należy pamiętać, aby zabrać ze sobą ostry nóż do ścinania grzybów, przewiewny kosz, a także kryte, najlepiej wysokie buty (aby uchronić się przed kleszczami). Istotne jest również to, aby zawsze poszukiwać zgodnie z zasadą „nie znasz – nie zbieraj”. Choć lasy są prawdziwym rajem dla grzybiarzy późnym latem i jesienią, nie oznacza to, że wiosną nie można zbierać grzybów. Można, co więcej rośnie ich bardzo dużo! Jakie gatunki grzybów rosną w kwietniu i w maju? Jak je rozpoznać i na co trzeba zwracać uwagę? Koniecznie sprawdźcie to w naszej galerii.

Jak się zachować, gdy spotkamy dzika?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE