Jak za pomocą smartfona sprawdzić czy jajko jest świeże? Jest na to sposób!

i

Autor: Pixabay/print screen Instagram miroslawskwarek Jak za pomocą smartfona sprawdzić czy jajko jest świeże? Jest na to sposób!

Ciekawostki

Jak za pomocą smartfona sprawdzić, czy jajko jest świeże? Jest na to sposób!

2023-03-31 15:43

Świeżość jajek jest szczególnie ważna, gdy chcemy przygotować je na miękko, podać na surowo, na przykład do tatara lub też utrzeć z nich kogel mogel. Kto z nas choć raz nie zastanawiał się, czy jajka są świeże, na przykład jeśli dwa tygodnie leżały w lodówce? Jest sposób, by to sprawdzić i to przy pomocy swojego... telefonu! Sprytny patent pokazał na Instagramie Mirosław Skwarek, który słynie z prezentowania różnych ułatwiających życie tricków związanych z techniką.

Sprytne wykorzystanie telefonu. Można nim sprawdzić, czy jajko jest świeże!

Jak sprawdzić, czy jajko jest świeże? Jest na to wiele sposobów. Jedni zanurzają jajko w szklance wody. Zwolennicy tego sposobu głoszą, że jajko jest świeże, jeśli horyzontalnie opadnie na dno. Jeśli dotknie dna górną, węższą częścią - ma od dwóch do trzech tygodni, lecz nadal można użyć go np. przygotowując ciasto. Jeśli jednak wypłynie, nie jest już świeże i przydatne do spożycia. Okazuje się jednak, że istnieje również inny sposób i to taki, w którym można użyć swojego telefonu. Zaprezentował go Mirosław Skwarek, twórca instagramowy, który na swoim profilu pokazuje różne ciekawostki i patenty, które mają ułatwić codzienne życie, a związane są z techniką.

Jak sprawdzić, czy jajko jest świeże? Wystarczy uruchomić jedną funkcję

Zarówno smartfon, jak i iPhone mogą być o wiele bardziej przydatne niż nam się wydaje - również w kuchni. Z filmiku, który opublikował instagramowy twórca można się dowiedzieć, że jeśli chcemy sprawdzić świeżość jajka, wystarczy, że włączymy latarkę w naszym telefonie i przyłożymy do niej jajko. To pozwoli zobaczyć, czy konsystencja żółtka i białka w środku jest płynna oraz czy w jajku nie ma pęcherzy powietrza, co oznaczałoby, że jest już stare.

Jeśli użyjemy takiego starego jajka, zepsujemy całe danie. Warto przypomnieć, że jajka w lodówce powinniśmy przechowywać do około czterech tygodni. Jeśli jednak zamierzamy podać danie z surowym lub półsurowym jajkiem, powinno być ono maksymalnie świeże.

Wielkanoc 2023 będzie naprawdę droga. Ile zapłacimy za jajka, kiełbasę, majonez czy warzywa? Sprawdziliśmy na targu, w dyskoncie i w supermarkecie [ZDJĘCIA]

Kiermasz wielkanocny. Podkarpaccy twórcy pokazali cuda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE