podatki

i

Autor: Pixabay Jak jest w Krakowie z płaceniem podatków? Miasto podało liczby

Jak jest w Krakowie z płaceniem podatków? Miasto podało liczby

2022-09-27 14:32

Miasto podsumowało akcje „Płać podatki w Krakowie”. Dobrą informacją jest to, że wzrost liczby podatników w Krakowie wraca do dynamiki sprzed pandemii. W 2022 roku podatek PIT zapłaciło w Krakowie ponad 675 tysięcy osób. Około 33,5 tysięcy z nich to nowi podatnicy, którzy wcześniej rozliczali się z fiskusem w innych miejscowościach. Miasto zyskało w ten sposób dodatkowe 100 mln złotych.

Od 2012 roku miasto organizuje akcję „Płać podatki w Krakowie”, zachęcając tych, którzy mieszkają w Krakowie, ale z fiskusem rozliczają się na przykład w swoich rodzinnych miejscowościach, aby w rocznym zeznaniu podatkowym wskazali Kraków jako beneficjenta odprowadzanych podatków. W zamian oferuje na przykład Kartę Krakowską, która upoważnia do zniżek m.in w komunikacji miejskiej.

Miasto opublikowało dane z których wynika, że w 2022 roku w Krakowie rozliczyło się 33 584 nowych podatników brutto.

Wynik ten dorównuje rezultatom uzyskiwanym przed pandemią, (a po wprowadzeniu Karty Krakowskiej) – w 2021 r. liczba nowo pozyskanych podatników wyniosła prawie 25 tysięcy osób, w 2020 r. – 32,7 tysiąca osób, a w 2019 r. – 33,2 tysiąca osób. Świadczy to o odradzającej się po pandemii aktywności gospodarczej i rosnącej atrakcyjności Krakowa jako miejsca pracy – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Wystawa pająków i skorpionów w Nowym Sączu

Jakim rodzajem czekolady jesteś? Rozwiąż krótki test i sprawdź!

Pytanie 1 z 8
W szkole jesteś....