Ja długo będziemy nosić maseczki? Przewidywania WHO nie są optymistyczne

2020-09-21 7:28
maska
Autor: Pixaby Kiedy przestaniemy nosić maseczki? Przewidywania WHO nie są optymistyczne

Czy długo jeszcze będziemy musieli nosić maseczki? Według najnowszych prognoz Światowej Organizacji zdrowia (WHO) powinniśmy zacząć się do nich przyzwyczajać. Prognozy mówiące o tym, kiedy przestaniemy nosić maseczki, nie napawają optymizmem. Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Jak długo będziemy nosić maseczki?

Macie dość zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej? No to niestety nie mamy dobrych informacji. Z maseczkami czy przyłbicami musimy się oswoić, bo według najnowszych prognoz WHO szybko ich nie zdejmiemy. Zdaniem dr Soumya Swaminatham, cytowanej przez "South China Morning Post", maseczki przestaniemy nosić dopiero w 2022 roku.

Nie należy się spodziewać, że liczba dawek szczepionek na COVID-19 będzie na tyle duża, by życie wróciło do normalności przed 2022 rokiem - uważa Swaminatham.

Kiedy zdejmiemy maseczki? Wiele zależy od szczepionek

Jak zaznacza Swaminatham, wszystko zależy od tego, kiedy szczepionki na COVID-19 będą ogólnodostępne we wszystkich krajach. Przedstawicielka WHO podkreśla, że nie ma możliwości, by w styczniu przyszłego roku szczepionki były dostępne dla wszystkich, a świat "wróci do normy".

Swaminatham powiedziała także, że dopóki szczepionki nie będą ogólnodostępne, to prócz używania maseczek konieczne będzie też utrzymanie niektórych obostrzeń, jak np. dystans społeczny.

ESKA XD #001
Posłuchaj o różyczce u dorosłych, poznaj jej objawy i powikłania. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE