Tragiczny wypadek w Michałowicach. Nie żyje Izabela Grochowina, znana polska amazonka

2021-01-04 8:00
Izabela Grochowina
Autor: Instagram/ grochowinka

Tragicznie zakończył się sylwestrowy trening w klubie w Michałowicach. Zawodniczka, Izabela Grochowina została kopnięta tam przez swojego konia. 23-latka straciła przytomność, ale przywrócono jej funkcje życiowe. Dziewczynę przewieziono do szpitala. Tam niestety zmarła.

Nie żyje Izabela Grochowina. Co się stało w klubie w Michałowicach?

Do wspomnianego wypadku doszło w czwartek, 31 grudnia około godziny 14.00 na terenie klubu KJ Szary w Michałowicach. Izabela Grochowina przebywała na wybiegu wraz ze swoim koniem Hotstarem. 23-została niespodziewanie kopnięta w głowę przez zwierzaka. Dziewczyna straciła przytomność. Doszło u niej to zatrzymania krążenia. Po długiej reanimacji u amazonki udało się przywrócić funkcje życiowe. Grochowina helikopterem LPR została przetransportowana do szpitala. Tam niestety zmarła.

W Krakowie słynna Niebieska Nyska rozdaje kiełbaski ratownikom medycznym

Zwierzę musiało się spłoszyć. Izabela była bardzo doświadczoną zawodniczką. Od lat trenowała jeździectwo. Była dobrze znana w świecie jeździeckim, regularnie brała udział w zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Na pewno była czujna. To był wypadek - mówi w rozmowie z "Super Expressem" jedna z zaprzyjaźnionych z Grochowiną osób.

Jak podaje portal swiatkoni.pl, kopnięcie było bardzo nieszczęśliwe. Doszło do nagłego zatrzymania krążenia.Pierwsza pomoc i przywrócenie funkcji życiowych (oddech i krążenie krwi) nastąpiło w stajni w Michałowicach. Dalszą pomoc poszkodowanej zapewnili ratownicy z zespołu HEMS (Helicopter Emergency Medical Service), którzy odtransportowali pacjentkę do szpitala w Krakowie. Tam niestety zmarła.

Posłuchaj, jak wygląda pierwsza pomoc przy skaleczeniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE