In vitro w Krakowie. Kiedy ruszy nabór do kolejnej edycji programu? Ile wynosi dofinansowanie?

i

Autor: Pexels In vitro w Krakowie. Kiedy ruszy nabór do kolejnej edycji programu? Ile wynosi dofinansowanie?

In vitro w Krakowie. Kiedy ruszy nabór do kolejnej edycji programu? Ile wynosi dofinansowanie?

2023-02-06 13:49

In vitro w Krakowie - miejski program dofinansowania do tej procedury cieszy się niezwykłym zainteresowaniem krakowian. Okazuje się co więcej, że już można mówić o sukcesie ostatniej edycji. Ile wynosi kwota jednorazowego dofinansowania procedury in vitro w Krakowie? Kiedy rozpocznie się nabór do kolejnej, czyli tegorocznej edycji? Odpowiedzi znajdziecie w naszym materiale.

In vitro w Krakowie. Program okazał się niemal dwukrotnie bardziej skuteczny niż przewidywano

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa pozbierał dane od podmiotów, które realizują procedury in vitro. Okazuje się, że można już mówić o prawdziwym sukcesie, bowiem wyniki przekroczyły założenia programu.

- Uzyskanych jest osiemdziesiąt ciąż, co oczywiście nie stanowi jeszcze o tym, ilu krakowian się urodzi, natomiast kibicujemy i prognozujemy właśnie taką liczbę. Zgodnie z założeniami, 25% procedur to był ten wynik, który powinien zakończyć się ciążą, a tu jest zdecydowanie wyższy, bo aż 50%. Sam program jeszcze się nie zakończył, natomiast na tym etapie mogę powiedzieć, że wynik uzyskanych ciąż jest wynikiem zdecydowanie lepszym niż założony - powiedział nam Przemysław Cichy, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

Kiedy znów będzie można się starać o dofinansowanie procedury in vitro? Ile ono wynosi?

Nowa edycja miejskiego programu in vitro w Krakowie ruszy najprawdopodobniej w marcu.

- W tym momencie finalizujemy szczegółowe zapisy nowego konkursu i planujemy, że jeszcze w lutym zostanie ogłoszony, aby podmioty mogły składać oferty na realizację programu. Liczymy, że w marcu zawrzemy stosowne umowy i ruszymy z nową edycją programu.

Niezmienna pozostaje kwota dofinansowania programu przez miasto. Pary, które zostaną do niego zakwalifikowane, otrzymają dofinansowanie do jednej zindywidualizowanej procedury w wysokości:

  • 5 000 zł w przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego, procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie – dawstwa męskich komórek rozrodczych oraz procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie – dawstwa żeńskich komórek rozrodczych
  • 2 500 zł w przypadku procedury adopcji zarodka.

- Spodziewamy się, że zainteresowanie będzie duże, podobnie jak w roku ubiegłym. W 2021 roku kwoty dofinansowań wyczerpały się stosunkowo szybko, natomiast teraz planujemy, że w programie będzie 800 tysięcy złotych więcej, czyli łączna kwota przewidziana na program to 1800 000, co stanowi o tym, że niemal dwukrotna liczba par będzie mogła z tego programu skorzystać.

Trzebinia. Zapadliska na cmentarzu parafialnym i na Osiedlu Gaj

QUIZ. W tych powiedzeniach brakuje nazwy zwierzęcia. Wystarczy uzupełnić puste miejsce

Pytanie 1 z 15
Gdyby ... nie skakała, toby nóżki nie złamała!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE