Turbokoc

i

Autor: Ula Bienia

I ty możesz stworzyć swój Turbokoc! Jak to zrobić?

2022-11-11 22:42

„Turbokoce - otul się kulturą". To cykl warsztatów projektowania koców, ozdobionych elementami banerów tekstylnych oraz afiszy teatralnych. Zajęcia odbywają się w Domu Utopii w Nowej Hucie. Każdy z uczestników z pomocą instruktorów będzie mógł stworzyć swój własny, spersonalizowany koc.

Przerabianie i recycling odpadów ma ogromne znaczenie dla naszej planety, gospodarki i zrównoważonego rozwoju Krakowa. Jednym ze sposobów zmniejszania liczby wytworzonych banerów tekstylnych jest upcykling. Nieaktualne już afisze teatralne można zmienić w dizajnerskie koce. 

Warsztaty „Turbokoce - otul się kulturą" prowadzi ilustratorka i graficzka Joanna Styrylska-Gałażyn. Aplikacje z banerów, naszywane na kocach, inspirowane są jej kolekcją kolaży z serii "Harmony". Najbliższe zajęcia odbędą się 21 listopada oraz 12 grudnia. 

- Nie ma się czego obawiać. Nawet jeżeli te aplikacje wytniemy z banerów nierówno, to nie należy się tym przejmować. Dzięki naszej krawcowej i jej szyciu na maszynie wszystko się wyrówna. Produkty, które się przeterminowały, czyli banery z wystaw, staramy się ponownie wykorzystać i nadać im nowy sens. Warsztaty odbywają się w godzinach od 18:00 do 20:00 - mówi Gosia Szymczyk-Karnasiewicz z Domu Utopii. 

Cena warsztatów to 120 złotych od osoby. Bilety można kupić na stronie internetowej Teatru Łaźnia Nowa

Krakowski start-up drukuje ortezy dla psów w drukarkach 4D

Quiz o autach z lat 80.

Pytanie 1 z 13
Najchętniej kupowanym autem w latach 80. był...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE