Husaria zamieniła się w Wisłę Kraków. Biała Gwiazda przynosi szczęście ampfutbolistom

2020-10-28 22:59 Łukasz Miłoszewski
Wisła Kraków AMP Futbol
Autor: Wisła Kraków

Po e-sporcie i blind futbolu przyszedł czas na kolejną sekcje. Wisła Kraków przejęła drużynę amp futbolu, która do tej pory występowała jako Husaria Kraków. Tym samym Biała Gwiazda wpisała się w rosnący trend na polskich boiskach. Sekcje amp futbolu mają już takie duże firmy jak Widzew Łódź, czy Legia Warszawa.

- Dla nas ta zmiana to olbrzymia szansa. Przede wszystkim będziemy mogli bardziej zaistnieć w mediach społecznościowych. Wisła to naprawdę duża marka, dzięki której łatwiej dostaniemy się do mediów, a dzięki temu zapewne pozyskamy więcej sponsorów - mówi Krystian Kapłon, pomocnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski w amp futbolu. 

Piłkarze Wisły mają już za sobą pierwszy turniej w nowych barwach. Biała Gwiazda przyniosła zawodnikom szczęście. Ampfutboliści z Krakowa wygrali z niepokonaną wcześniej Legią Warszawa, a i zwyciężyli w całym turnieju. Co ciekawe Biała Gwiazda na koszulkach piłkarzy została specjalnie dostosowana.

- Jedna z odnóży gwiazdy jest odcięta, co ma symbolizować naszą odmianę piłki nożnej. Wszyscy jesteśmy po amputacji lub mamy wady wrodzone, więc ten brak jednego ramienia gwiazdy ma charakteryzować naszą drużynę - dodaje Krystian Kapłon. 

Na cztery spotkania przed końcem sezonu Amp futbol Ekstraklasy Wisła znajduje się na drugim miejscu w tabeli i traci do liderującej Legii Warszawa osiem punktów.

Na kontrmanifestacji krakowskiej prawicy był nasz reporter Kuba Paduch:
Muzyka techno i przemarsz studencki przez centrum Krakowa