Tak hotelarze obchodzą obostrzenia!

i

Autor: Shutterstock

Hotelarze w szoku po zamknięciu obiektów na Majówkę. "Ludzie naprawdę chcieli przyjechać"

2021-04-14 18:27

- Jesteśmy zdziwieni, że rząd nie widzi naszych starań o otwarcie hoteli, w których naprawdę jest bezpiecznie - komentują przedstawiciele branży hotelarskiej z Krakowa. Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski obiekty noclegowe pozostaną zamknięte do 3 maja. Większość przedstawicieli branży podkreśla, że na szczęście w ich hotelach zaczekano z rezerwacjami na Majówkę.

- Rezerwacji nie było, ponieważ robimy je obecnie na ostatnią chwilę. Nie brakowało jednak wielu zapytań. Choć nie jesteśmy miejscowością wypoczynkową to ludzie naprawdę chcieli przyjechać na majówkę do Krakowa. Jesteśmy już bardzo zmęczeni tą sytuacją, bo nie można tak ciągle otwierać i zamykać hotelu - komentuje Jacek Legendziewicz z Hotelu Galaxy w Krakowie.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu

Hotelarze podkreślają, że nadal nie otrzymali od rządu konkretnych argumentów przemawiających za potrzebą zamknięcia ich branży. Co więcej ograniczenia uderzają nie tylko w turystów.

- Ludzie pytają czy mogą przyjechać po prostu na spotkanie biznesowe. Potrzebują pokoju na kilka godzin, żeby się przebrać i wziąć prysznic. Niestety nie mogą wynająć pokoju nawet na jeden dzień. Trzeba pamiętać, że nie tylko firmy rządowe, ujęte w rozporządzeniu, podróżują i próbują utrzymać się w biznesie - mówi pan Marcin z Krakowa, działający na rynku wynajmu krótkoterminowego.

Obiekty noclegowe w całej Polsce pozostają zamknięte od 20 marca.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...