Hejterzy i trolle torpedują lekcje on-line! Policja szuka sprawców

2020-04-30 12:10
Hejt
Autor: efelippe/foter.com

Małopolska policja odnotowuje pierwsze przypadki internetowych przestępstw podczas lekcji on-line. Jak działają hejterzy? Na jaką skalę zakłócają lekcje?

Hejterzy wykorzystują fakt, że nauczyciele prowadzą zajęcia za pośrednictwem komunikatorów oraz aplikacji internetowych. Małopolska Policja dostała już kilka zgłoszeń dotyczących zakłócania lekcji online i publicznego znieważania, a nawet kierowania gróźb karalnych wobec nauczycieli.

Podczas zajęć, do grupy dołączały nieuprawnione osoby i pod adresem prowadzących kierowały obraźliwe teksty. Jak dotąd w tych sprawach jeszcze nie zatrzymaliśmy jeszcze sprawców, wymaga to sprawdzenia u operatorów internetowych, więc te sprawy są „w biegu" - wyjaśnia Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji. 

Policja przypomina, że w internecie nie jesteśmy anonimowi. Za obrażanie funkcjonariusza publicznego, jakim jest nauczyciel w trakcie prowadzenia zajęć, grozi kara grzywny lub rok pozbawienia wolności.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #008
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE