halloween

i

Autor: pexels

Halloween zakazane w szkołach. Kuratorium odwołało imprezę dla uczniów

2021-10-27 11:11

Miały być przebieranki i słodki poczęstunek. Będzie jednak zwykła lekcja. W jednej z krakowskich szkół Halloween zostało ZAKAZANE. W tej sprawie interweniowało nawet kuratorium oświaty.

W jednej z klas w SP nr 34 w Krakowie na godzinie wychowawczej miała odbyć się zabawa z okazji Halloween. Zaplanowano słodki poczęstunek. Uczniowie mieli założyć wybrane przez siebie kostiumy. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", trójka klasowa dostała zgodę dyrektorki szkoły na organizację tego wydarzenia. Co więcej, nie protestowała również wicedyrektorka, która jest katechetką. Halloween w szkole jednak nie będzie. Dlaczego? Taka impreza nie spodobała się jednemu z rodziców, który zawiadomił Małopolskie Kuratorium Oświaty. Ten zabronił szkole urządzenia Halloween.

Części z aut kradzionych w całej UE. Są warte fortunę!

Szanowni Państwo, w związku z interwencją ze strony Kuratorium Oświaty spowodowaną telefonem jednego z Rodziców, nie odbędzie się klasowe halloween. Przekażę tę informację dzieciom na dzisiejszej lekcji - miała napisać wychowawczyni klasy do rodziców [za "GW"].

Zarówno szkoła, jak i kuratorium nie odniosło się do tej sprawy.

Halloween zakazane? 15 dni więzienia za "cukierek albo psikus"

Dodajmy, że w zeszłym roku pojawił się projekt ustawy "o wspieraniu tradycji narodowych RP", który miałby ZAKAZYWAĆ obchodzenia Halloween w Polsce.

Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności - brzmiał fragment petycji.

Za jego nieprzestrzeganie miało grozić 15 dni więzienia. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.