Hala Lipowa na Zabłociu otwarta. To pierwszy w Krakowie food hall [AUDIO]

2020-07-31 17:01 Wojciech Sidorowicz
Hala Lipowa
Autor: Wojciech Sidorowicz

Kawa alternatywna, jedzenie z całego świata i koncerty, a to wszystko zamknięte w jednej hali. Na Zabłociu otworzyła się Hala Lipowa. To pierwszy w Krakowie food hall. Krakowianie w jednym miejscu będą mogli skorzystać z pięciu punktów restauracyjnych, cocktail baru, kawiarni i wózka z lodami.

"W Krakowie nie mieliśmy jeszcze takiego miejsca" - mówią Krakowianie, którzy odwiedzili Halę Lipową.

- Super, że pojawiło się co, gdzie można spróbować wszystkiego na raz. Tu kawa, jedzenie, tam bar, gdzieś jeszcze coś innego. I to wszystko w jednym miejscu. Myślę, że Krakowianie będą chętnie tutaj przychodzili.

- Zaskoczył mnie wygląd Hali. Niby są tutaj bardzo intensywne kolory, a wszystkie się ze sobą dobrze komponuję. Przyszedłem tutaj z rodziną na jedzenie hiszpańskie i falafele, bo lubimy taką wegańską kuchnię. I oczywiście lody dla dzieciaków - mówią goście, którzy odwiedzili Halę Lipową.

Hala Lipowa znajduje się na krakowskim Zabłociu obok Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. - Zabłocie potrzebowało takiego miejsca, bo stało się przecież sypialnią Krakowa - mówi Marcin, właściciel Hali Lipowej.

- Będzie można tutaj spróbować naprawdę wielu rzeczy: od kuchni włoskiej i hiszpańskiej, przez bliskowschodnią, po kawę, ciasta i lody. Rozpoczynamy codziennie pracą kawiarni, potem zaczynamy karmić, a zamykamy pracą baru, w którym znajdziemy kilkanaście rodzajów piw rzemieślniczych - mówi Marcin, właściciel Hali Lipowej.

Hala Lipowa jest otwarta codziennie od 10 do 22, a w weekendy do 23.

Hala Lipowa na Zabłociu otwarta. To pierwszy w Krakowie food hall. "Czegoś takiego jeszcze nie było":
Hala Lipowa w Krakowie otwarta