Gmina i krakowskie restauracje przygotowały "Świąteczny przysmak od serca"

2021-04-02 15:06
Gmina i krakowskie restauracje przygotowały Świąteczny przysmak od serca
Autor: pixabay.com W przygotowanych paczkach są też jajka.

W tegoroczne Święta Wielkanocne miasto Kraków pomyślało o pacjentach chorujących na COVID i leczących ich medykach. Do krakowskich instytucji pomocy społecznej oraz 2 miejskich szpitali trafi w sumie 1200 paczek z wielkanocną święconką. Powstały dzięki współpracy miasta z krakowską branżą gastronomiczną, która przy okazji mogła na chwilę poczuć się jak przed pandemicznym zamknięciem.

Kraków chce aby lekarze i pacjenci walczący z koronawirusem mieli porządną Wielkanoc. Wspólnie z Małopolską Organizacją Turystyczną oraz miejskimi restauratorami gmina zorganizowała nową odsłonę akcji "Świąteczny przysmak od serca". Dzięki współpracy dziesięciu restauracji powstało tysiąc dwieście paczek ze świątecznymi daniami.

Jak to w Polsce. To przede wszystkim żur z kiełbasą, to jest babka wielkanocna, wędlina, jajko. No to co zwykle wsadzamy do koszyczka, to co święcimy i to co później jemy w trakcie śniadania wielkanocnego - mówi Dariusz Nowak z Magistratu.

Paczki trafią do Dziennych Domów Pomocy Społecznej, Miejskiego Centrum Opieki oraz dwóch szpitali - im. Narutowicza i Żeromskiego. Lekarze zmagający się z pandemią bardzo doceniają ten gest.

Naprawdę poświęcają wszystko i pracują bardzo ciężko. To jest czasami nie do wyobrażenia chodzić w tych strojach ochronnych przez pół dnia, czy przez cały dzień jak niektórzy. To, że to jest doceniane, to jest dla nas ogromnie ważne - mówi dyrektor Szpitala Żeromskiego Jerzy Friediger.

Paczki będą rozsyłane do adresatów przez cały okres Świąt. Paczki przygotowały restauracje: Kogel Mogel, Bianca, Szara Gęś w kuchni, Wesele, Fiorentina, Nota Resto by Tomasz Leśniak, Copernicus, Biała Róża, Stara Zajezdnia Kraków by de Silva oraz Wierzynek.

Szczegóły akcji "Świąteczny przysmak od serca" poznał Kuba Paduch:
Niezapomniani. Odcinek świąteczny. Wielkanoc 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE