Ferie zimowe w Małopolsce 2023. Kiedy się zaczynają? Jakie będą atrakcje w Krakowie?

2023-01-31 10:06
Jakie narty wybrać? Zasady doboru nart, butów i kijów narciarskich
Autor: Getty Images

Ferie zimowe 2023. Kiedy rozpoczną się ferie w Małopolsce? To pytanie zadają sobie zarówno dzieci, jak i rodzice. Z okazji ferii zimowych wiele osób już planuje wyjazdy. Okazuje się jednak, że krakowianie nie będą pierwszymi, którzy szybko odpoczną w przyszłym roku.

Ferie w Małopolsce 2023. Kiedy się rozpoczną?

Zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki ferie dla poszczególnych województw rozpoczynają się dla każdego z nich w innym terminie. Ferie zimowe 2023 w Małopolsce potrwają od 30 stycznia do 26 lutego.

Zarówno dzieci, jak i dorośli nie mogą się już doczekać, kiedy nastaną uwielbiane przez wszystkich ferie zimowe. Jest to czas, kiedy szkoły zawieszają działalność, a uczniowie odpoczywają od codziennej nauki i regenerują siły. Ferie zimowe 2023 w Małopolsce, które potrwają od 30 stycznia do 26 lutego to także czas w którym rodzice wyjeżdżają ze swoimi pociechami, aby wspólnie skorzystać z zimowych atrakcji.

Ferie zimowe w Polsce - harmonogram

Okres ferii został podzielony na cztery etapy. Jako pierwsza w przyszłym roku wolne świętować będzie południowa część Polski. Ferie zimowe w Małopolsce zaczną się dopiero 30 stycznia i potrwają do 26 lutego.

Ferie zimowe 2023. Województwo lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie

 • 16 - 29 stycznia 2023 roku

Ferie zimowe 2023. Województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie

 • 23 stycznia - 5 lutego 2023 roku

Ferie zimowe 2023. Województwo kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie

 • 30 stycznia - 12 lutego 2023 roku

Ferie zimowe 2023. Województwo dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie

 • 13 - 26 lutego 2023 roku

Ferie zimowe 2023. Wiemy, jakie będą atrakcje w Krakowie

Z okazji ferii zimowych miasto organizuje mnóstwo atrakcji. Choć uczniowie z Małopolski będą mieć wolne dopiero od 30 stycznia, to kilka wydarzeń rozpoczyna się już wcześniej.

Muzeum Inżynierii i Techniki przy ul. Świętego Wawrzyńca 15, organizuje dla dzieci zajęcia z architektury i budownictwa. Maluchy dowiedzą się, jak zbudować most i dom przyszłości. Poznają również sekrety wykrywacza kłamstw. Warsztaty rozpoczynają się już od soboty, 14 stycznia. Warto sprawdzić sobie cały harmonogram.

Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza" organizuje wyjątkowe warsztaty w Lesie Wolskim. Dla każdego miłośnika przyrody znajdzie się coś interesującego! W programie znalazły się m.in. warsztaty ekologiczno-przyrodnicze, zwiedzanie ekspozycji stałej w sali dziennej oraz nocnej z edukatorem przyrodniczym i zimowe spacery. Zajęcia ruszają we wtorek, 31 stycznia 2023 roku.

Pracownicy krakowskiego ZOO podczas ferii zimowych organizują wycieczki z edukatorem. Opowie on o gatunkach przystosowanych do trudnych, mroźnych warunków, ale także o egzotycznych, które można zobaczyć w ciepłych pawilonach. Największą atrakcją będzie spotkanie oko w oko z Albinem - największym lądowym ślimakiem na Ziemi. Wystawa bezkręgowców będzie dostępna w żyrafiarni.

Wojsko Polskie przygotowuje wyjątkowe wydarzenie pod hasłem "Trenuj z wojskiem w ferie". Każdy z ochotników będzie mógł wziąć udział w specjalnym sobotnim szkoleniu. Zajęcia są bezpłatne, a organizatorzy zapewniają miłą atmosferę. Żołnierze nauczą uczestników posługiwać się bronią, zakładać maskę, przekażą podstawy przetrwania oraz technik walki w bliskim kontakcie. Dodatkowo, będzie można rzucić granatem. Zapisać się można poprzez stronę internetową Wojska Polskiego lub konkretnych jednostek wojskowych.

W trakcie ferii swoją akcję organizuje też Cracovia. „Ferie na Pasach” rozpoczną się już w poniedziałek, 30 stycznia. Klubowa niespodzianka na ferie przygotowana jest z myślą o uczniach szkół podstawowych i średnich. Ci, którzy na jednym z meczów pojawią się w kasach biletowych lub Punktach Obsługi Kibiców z ważną legitymacją szkolną otrzymają zaproszenie na wybrane spotkanie.

Opiekunowie uczniów, którzy objęci są promocją zakupią wejściówkę na wspomniany mecz w cenie biletu ulgowego.

Kolejne atrakcje czekają nas w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Dzieci z klas 1-6 mogą liczyć na cztery dni pełne przygód w ramach „Odlotowych Ferii” od 31 stycznia do 2 lutego. Jakie atrakcje przygotowała placówka?

 • warsztaty modelarskie
 • zawody modeli latających
 • lotnicze spotkania
 • gry
 • balonowe mistrzostwa
 • wystawy
 • kilkaset statków powietrznych do obejrzenia

Jak dobrze znasz film "Psy"? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 8
Jakie miasta pełniły rolę plenerów podczas produkcji filmu?
Awaria sieci ciepłowniczej na ulicy Wróblewskiego.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE