Komunikacja miejska w czasie ferii zimowych. Sprawdź, jak zmienią się rozkłady

2020-01-20 8:34 NM
Ferie zimowe
Autor: Pixaby

Ferie zimowe w Krakowie zbliżają się wielkimi krokami. Mali mieszkańcy Małopolski od szkoły odpoczną już w następnym tygodniu. Z powodu wolnego zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Na jakich liniach wystąpią ograniczenia?

Ferie zimowe to czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Najmłodsi cieszą się, że przez dwa tygodnie nie będą musieli maszerować z plecakiem do szkoły. Dorośli za to skupią się na pracy, nie zaprzątając sobie głowy klasówkami pociech.

Wiele osób wyjeżdża na ferie zimowe poza Kraków, jednak spora część pozostanie też w tym okresie mieście. Stolica Małopolski przygotowała kilka atrakcji, dla dużych i małych, tak więc nikt nie powinien się nudzić.

Warto wspomnieć również o zmianach w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej właśnie z powodu ferii. Te informacje z pewnością zainteresują głównie tych, którzy przez dwa tygodnie zamierzają podróżować nią do pracy.

W związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi od soboty, 25 stycznia do niedzieli, 9 lutego zostaną wprowadzone ograniczenia w kursowaniu autobusów i tramwajów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Linie tramwajowe:

nr 49, 78 - zostaną zawieszone.
nr 50 - będzie kursować w dni powszednie przez cały dzień z częstotliwością co 7,5 minuty.

Linie autobusowe:

nr 139, 502, 503 - będą kursować w dni powszednie w godzinach szczytu z częstotliwością ograniczoną do 10 minut.
nr 429 - zostanie zawieszona. Linia nie będzie kursować do niedzieli, 23 lutego.

Warto dodać, że w sobotę, 25 stycznia rozpocznie się remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Kalwaryjskiej i Legionów Piłsudskiego, w związku z tym zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Możecie przeczytać o tym tutaj.

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]