Ferie zimowe w jednym terminie olbrzymim problemem dla klubów sportowych

2020-12-04 15:21
Piłka nożna
Autor: pixabay

Przez skumulowanie ferii zimowych każdy klub sportowy może stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Chodzi o przychody z wynajmu obiektów. W jednym terminie klub może przyjąć mniejszą liczbę obozów sportowych, niż w przypadku normalnego harmonogramu ferii. Problemem są też zaplanowane wyjazdy, które organizowane są z rocznym wyprzedzeniem.

- Mamy już zarezerwowany ośrodek, za który wpłaciliśmy zaliczkę. Te terminy wypadają nam obecnie w roku szkolnym. My jako akademia piłkarska dbamy o rozwój naszych młodych piłkarzy, dlatego te obozy zgodnie z mikro-cyklem treningowym będą musiały się odbyć. Dzieci pojada w czasie gdy normalnie mają rok szkolny. Problemem są trenerzy, ponieważ część z nich pracuje również w szkole, więc oni nie będą mogli pojechać i trzeba to wszystko przeorganizować - mówi Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków.

Koszt organizacji tygodniowego obozu sportowego to nawet 15 tysięcy złotych. To nie tylko strata dla klubów sportowych, ale choćby firm przewozowych i cateringowych. Dlatego krakowscy radni zaapelowali do rządu, aby przywrócić pierwotny harmonogram ferii. Jeden termin najbardziej uderzy w budżet mniejszych klubów.

- W Krakowie jest troszkę takich mniejszych drużyn, do których kluby z Polski mogą przyjechać i potrenować. To jest choćby Orzeł Piaski Wielkie, Wróblowianka, czy Prądniczanka, no jest naprawdę dużo klubów, które odczują stratę finansową - mówi radny Dominik Homa.

Zgodnie z decyzją premiera ferie zimowe odbędą się we wszystkich województwach w terminie od 4 do 17 stycznia.

Posłuchaj jak będą wyglądać świąteczne obiady i spotkania dla bezdomnych i potrzebujących w tym roku w Krakowie:
Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE