Wielka zmiana w sprawie ferii. Będzie można planować wyjazd. Ministerstwo wydało rekomendację

i

Autor: Pixaby Wielka zmiana w sprawie ferii. Będzie można planować wyjazd. Ministerstwo wydało rekomendację

Ferie zimowe 2021. Możliwa organizacja kolonii i pólkolonii. Kto z nich skorzysta?

2020-12-17 10:25

Ferie zimowe 2021 można spędzić jednak na wyjeździe. Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie wydało rozporządzenie w sprawie ferii zimowych 2021. Możliwe będzie organizowanie i wyjazd na kolonie oraz półkolonie. Rozporządzenie rządu nie dotyczy jednak wszystkich uczniów. Kto więc pojedzie na ferie 2021?

Spis treści

  1. Ferie zimowe 2021. Zmiany w organizacji ferii
  2. Zmiany w sprawie ferii zimowych. Ministerstwo wydało rozporządzenie
  3. Ferie zimowe: wytyczne ministerstwa

Ferie zimowe 2021. Zmiany w organizacji ferii

Kilka tygodni temu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ferie zimowe 2021 będą skumulowane dla wszystkich województw w jednym terminie. Odbędą się w dniach 4-17 stycznia 2021. Co więcej, mieliśmy je spędzać w swoich domach. Wszystko po to, by zmniejszyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Motomikołaje w domach dziecka

Zmiany w sprawie ferii zimowych. Ministerstwo wydało rozporządzenie

Pojawiły się jednak poważne zmiany w sprawie ferii zimowych 2021. Ministerstwo Edukacji Narodowej zezwoliło na ich organizację w szkołach i placówkach oświatowych. Kogo dotyczy rozporządzenie?

W czasie tegorocznych ferii zimowych, które dla wszystkich w tym roku wyjątkowo odbędą się w jednym terminie 4 – 17 stycznia 2021 r., w szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. To odpowiedź na prośby rodziców i organizatorów półkolonii, którym dajemy możliwość, aby w ścisłym reżimie sanitarnym zorganizować opiekę dla najmłodszych dzieci - czytamy na stronie ministerstwa.

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania?

Pytanie 1 z 14
Na początek coś łatwego. Hamburgery to wynalazek z:
Hamburger

Ferie zimowe: wytyczne ministerstwa

Podczas organizacji ferii zimowych 2021 konieczne jest zachowanie reżimu sanitarnego. Jak czytamy na stronie MEN:

  • zajęcia będą prowadzone w świetlicach szkolnych innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów
  • zajęcia będą mogły zorganizować zarówno szkoły jak i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie
  • ministerstwo rekomenduje, by wyjazdy uczniów odbywały się blisko rodzinnych miejscowości

Dokładne wytyczne i wymogi sanitarne mają zostać przedstawione dyrektorom szkół oraz organizatorom w najbliższym czasie.

Posłuchaj, jakie właściwości zdrowotne mają kapary, i do jakich dań najlepiej ich użyć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE