O feriach zimowych, jakie znacie możecie zapomnieć! W tym roku czeka nas rewolucja

2020-11-21 10:49
bałwan
Autor: Pixaby Ferie zimowe 2021 inne niż dotychczas. Jak będą wygląć?

Ferie zimowe 2021 zupełnie inne niż dotychczas. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rewolucję tegorocznej przerwie edukacyjnej. Nie będzie podziału na województwa podczas ferii zimowych. Odbędą się one też w innym terminie niż zakładano. Kiedy? Więcej dowiecie się na eska.krakow.pl.

Spis treści

  1. Znoszenie obostrzeń w Polsce. Jak będzie wyglądać?
  2. Ferie zimowe 2021. Jest poważna zmiana w przerwie edukacyjnej
  3. Kiedy ferie zimowe 2021?
  4. Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Znoszenie obostrzeń w Polsce. Jak będzie wyglądać?

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan znoszenia obostrzeń. Pierwszy etap obejmuje okres od 28.11 do 27.12. Otwarte mają zostać wtedy galerie handlowe, ale muszą działać w wysokim reżimie sanitarnym. Zamknięte pozostaną jednak m.in. restauracje, siłownie czy obiekty kulturalne. Więcej przeczytacie o tym tutaj:

Etapy znoszenia obostrzeń. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11

Ferie zimowe 2021. Jest poważna zmiana w przerwie edukacyjnej

Premier Morawiecki ogłosił również dużą zmianę, jeśli chodzi o najbliższe ferie zimowe. Te czeka prawdziwa rewolucja, gdyż będą one wyglądać zupełnie inaczej, niż jesteśmy przyzwyczajeni. W tym roku nie będzie podziału na województwa. Wszyscy uczniowie będą mieć ferie zimowe w tym samym czasie.

Kiedy ferie zimowe 2021?

Ze względu na to, że zmieni się forma tegorocznych ferii zimowych, odbędą się one również w innym czasie, niż zakładano. Ferie zimowe dla wszystkich uczniów rozpoczną się 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia. Chodzi o to, by nie wyjeżdżać ze swoich miast i nie przemieszczać się po kraju. Premier zaznaczył także, że wyjazd za granicę nie jest dobrą opcją. Chodzi tu m.in. o możliwość kwarantanny.

Proszę, aby ograniczyć mobilność. Jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki - właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu. - powiedział premier na konferencji.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Na konferencji premier wypowiedział się również w kwestii powrotu uczniów do szkół. Dzieci i młodzież zdalnie na pewno będą uczyć się do końca tego roku. Następnie od 4 stycznia udadzą się na wspomniane ferie zimowe. A to oznacza, że uczniowie wrócą do szkół do 18 stycznia. Tak na tę chwilę zakłada plan rządu.

Posłuchaj o ubytku przegrody międzyprzedsionkowej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE