Stacja narciarska

i

Autor: pasja1000/cc0/pixabay Jak przedstawia się cennik za szusowanie po górach w ciągu ostatnich lat?

Ferie 2023 w Małopolsce: ceny na stacjach narciarskich. Sprawdzamy, jak bardzo podrożały skipassy [CENY]

2023-02-09 10:28

Ferie w Małopolsce kojarzą się głównie z białym szaleństwem na stokach. Przyznać trzeba, że to nie najtańsza forma rozrywki. Biorąc pod uwagę zmiany cen w siedmiu najpopularniejszych stacjach narciarskich w Polsce, karnety w 2023 roku podrożały średnio o ponad 20 proc. Gdzie najbardziej?

Ferie w Tatrach 2023: cenniki na stacjach narciarskich 

Inflacja dotarła na stoki narciarskie. Jak przedstawia się cennik za szusowanie po górach w ciągu ostatnich lat? Jeszcze w sezonie wysokim 2021 roku za dwudniowy skipass płaciliśmy średnio 215 zł. W następnym roku cena za ten sam karnet wzrosła do około 226 zł. Jednak największe podwyżki za szusowanie na nartach czy snowboardzie odnotowano w tym roku. W styczniu 2023 roku cennik za dwa dni wjazdów na wyciągach narciarskich wynosi średnio 275 zł. Różnica względem 2021 roku to zatem 60 zł, co stanowi niemal 28 proc. wzrostu.

Na którym stoku przyjdzie nam zapłacić najwięcej?

Spośród siedmiu największych stacji narciarskich w Polsce, najdrożej w sezonie wysokim w 2023 roku wypadła Polana Szymoszkowa w Zakopanem. Za dwudniowy skipass narciarze i snowboardziści zapłacą tutaj 315 zł. W położonym nieopodal wyciągu narciarskim Harenda za taki sam karnet zapłacimy 275 zł. Najmniej natomiast za wjazd wyciągiem narciarskim zapłacimy w Ustrzykach Dolnych (Podkarpacie). Tutaj w stacji narciarskiej Gromadzyń cena za skipass na dwa dni wynosi 220 zł.

Warto jednak zaznaczyć, że poszczególne stoki różnią się widokami, długością czy też stopniem trudności danej trasy. To z kolei wpływa na ostateczny cennik.

Ile kosztuje karnet narciarski w sezonie 2022/23? [CENY]

Jak wskazuje raport pochodzący od aplikacji PanParagon, na siedmiu największych stacjach narciarskich w Polsce ceny dwudniowych karnetów średnio wzrosły z 215 do 275 zł. 

Ceny karnetów na stokach narciarskich

i

Autor: Pan Paragon - materiały prasowe Na którym stoku przyjdzie nam zapłacić najwięcej?

Turyści mogą również skorzystać z Tatry Super Ski. Dwudniowy karnet (działający na 18 stacjach narciarskich w dwóch krajach - w Polsce i na Słowacji, obejmujących 95 zróżnicowanych tras zjazdowych o łącznej długości ponad 60 km) w sezonie wysokim 2022/2023 kosztuje ok. 290 zł. 

Jednym z najtańszych rozwiązań w Małopolsce jest stok na Gubałówce - tutaj skipass jednodniowy kosztuje 89 zł normalny (wiek 16-64) i 69 zł ulgowy (wiek 5-15 i 65+). W tym przypadku w cenie oprócz karty czasowej na wyciąg orczykowy Polana Gubałówka, narciarze otrzymują możliwość skorzystania z jednego przejazdu góra-dół KLT Gubałówka.

Dane zostały oparte na analizach aplikacji PanParagon.

Ferie w Krakowie: oferta Tauron Areny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE