Janusz Gol, Cracovia

Autor: Cyfra Sport Janusz Gol

Fatalna passa Cracovii trwa. Szósta porażka z rzędu drużyny Michała Probierza

2020-06-06 21:55

Cracovia przegrała na wyjeździe 0:1 z Pogonią Szczecin. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kamil Drygas. Była to już szósta porażka Pasów z rzędu, piłkarze z Krakowa coraz bardziej oddalają się od walki o Mistrzostwo Polski.

W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, ale zabrakło nam szczęścia w wykończeniu sytuacji. W drugiej połowie również kontrowaliśmy grę i wydawało się, że bramka dla nas jest kwestią czasu. Niestety nacięliśmy się na kontratak Pogoni. W końcówce próbowaliśmy wyrównać, ale czegoś zabrakło - mówi Michał Probierz, trener Cracovii.

W pierwszej połowie obie drużyny próbowały śmiało atakować, ale pomysł na grę obu ekip kończył się w okolicy pola karnego przeciwnika. W drugiej połowie Pasy wyszły na prowadzenie, ale radość Cracovii nie trwałą długo, ponieważ bramka została zdobyta z pozycji spalonej.

Niedługo potem gospodarze wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie na bramkę zamienił Kamil Drygas przy biernej postawie obrońców z Krakowa. Pasy kończyły mecz w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Michała Helika.

Po 28. kolejkach Cracovia zajmuje 6. miejsce w lidze, do liderującej Legii Warszawa Pasy tracą już 15. punktów. W następnej kolejce podopieczni Michała Probierza zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się we wtorek o godzinie 18:00.

Jakie tajemnice i straszne historie kryją nowohuckie dzielnice? Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego: