pilne

i

Autor: eska.pl

Ewakuacja na jednym z wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na miejscu pracują służby

2022-10-10 12:26

Po godz. 10 w poniedziałek, 10 października z powodu niezidentyfikowanej substancji znalezionej w jednym z pomieszczeń na Wydziale Chemii na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ewakuowano 160 osób. Na miejscu pracuje policja i sześć zastępów straży pożarnej.

Około godziny 10 rano w poniedziałek, 10 października krakowska policja otrzymała zgłoszenie o tym, że na jednej z uczelni, na Ruczaju pracownik porządkując jedno z pomieszczeń służbowych uczelni - Wydziału Chemicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - znalazł groźne substancje.

- Było podejrzenie, że znaleziona na Wydziale Chemii UJ substancja może stanowić poważne zagrożenie, dlatego na miejsce zostały wezwane służby, policja i straż pożarna. W tej chwili na miejscu prowadzone są czynności. Aby zapewnić bezpieczeństwo osób, które tam przebywały, ewakuowano w sumie 160 studentów i pracowników uczelni - powiedział nam podkom. Piotr Szpiech z krakowskiej policji.

Na miejscu pracuje policja oraz 20 strażaków z sześciu zastępów straży pożarnej. Na razie nie wiadomo, czym była groźna substancja, ani jaka była jej ilość.

Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego znajduje się na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Gronostajowej 2 w Krakowie.

Ksiądz miał udzielić chrztu i ślubu. Staś umarł przed kościołem. "Miała być radość, będą łzy"

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1% szansy na komplet

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij tytuł słynnej powieści Johna Steinbecka. Na ... od Edenu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE