Maciej Sadlok, Wisła Kraków

Autor: CyfraSport Maciej Sadlok, Wisła Kraków

Koniec zwycięskiej serii. Wisła Kraków remisuje z Wisłą Płock

2020-02-29 19:52

2:2 - takim wynikiem zakończyło się spotkanie Wisły Kraków z Wisłą Płock. Remis oznacza, że seria wygranych Wisły zakończyła się na 5 spotkaniach. Biała Gwiazda pozostaje niepokonana od połowy grudnia.

- Bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie, byliśmy bardzo pozytywnie na ten mecz nastawiani. Pokazaliśmy sobie i kibicom, jak chcemy grać. W przyszłości musimy zadbać, aby styl gry z początku meczu prezentować przez 90 minut - mówi trener Wisły Kraków Artur Skowronek.

Bramki dla Wisły strzelili Ľubomír Tupta i Jakub Błaszczykowski. Po drugiej bramce Biała Gwiazda cofnęła się do obrony, co przypłaciła wyrównującą bramką w końcówce spotkania.

Dla trenera gości Radosława Sobolewskiego, zasłużonego zawodnika Wisły Kraków, ten mecz nie należał do najłatwiejszych. - Jestem związany z Krakowem i zawsze powrót pod dłuższej nieobecności w drogie sobie miejsce sprawia, że emocje są większe, bardziej gorące. Trzeba było sobie z tym jakoś poradzić - mówi trener Wisły Płock Radosław Sobolewski.

Następne spotkanie Wisła Kraków rozegra już w najbliższy wtorek. Nie będzie to zwykły mecz. Przy Kałuży o godzinie 20:30 rozpoczną się 199. Derby Krakowa.