Ekstraklasa. Trudne zadanie Cracovii. Wisła Kraków walczy o odbicie od dna

2020-02-14 7:30 NM
Arka Gdynia - Cracovia
Autor: CyfraSport Arka Gdynia - Cracovia

W piątek, 14 lutego rusza 22. kolejka PKO Ekstraklasy. Cracovię czeka ciężki mecz przy Kałuży z Lechem Poznań. Biała Gwiazda natomiast pojedzie podbijać Lubin na mecz z Zagłębiem.

Nastroje w obu krakowskich klubach po ostatniej ligowej kolejce z pewnością są bardzo dobre. Cracovia na wznowienie rozgrywek ligowych po zimowej przerwie skromnie pokonała u siebie Arkę Gdynia 1:0. Dzięki temu przez dwa dni mogła cieszyć się z pozycji lidera PKO Ekstraklasy. Z piedestału zrzuciła ją w niedzielę Legia Warszawa, która wygrała z ŁKS-em Łódź 3:1.

Jeszcze lepiej spisała się Wisła Kraków. Biała Gwiazda wysoko pokonała u siebie Jagiellonię Białystok (3:0). To dobry start krakowskiego klubu, który na jesień spisywał się fatalnie. Obecnie znajduje się w strefie zagrożonej spadkiem. W kolejnym meczu musi więc podtrzymać dobrą passę.

W 22. kolejce Cracovię czeka ciężkie zadanie. Pasy zagrają u siebie z Lechem Poznań, który w tabeli obecnie jest na piątym miejscu. Wisła Kraków natomiast o punkty będzie walczyć na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.