Michał Probierz

Autor: Piotr Kucza Michał Probierz nie jest już trenerem Cracovii

Ekstraklasa: Porażki Wisły i Cracovii w 15. kolejce. Duże zamieszanie w drużynie Pasów

2021-01-31 23:42

Szalony powrót do rozgrywek Ekstraklasy po przerwie zimowej zanotowały krakowskie drużyny. Wisła przegrała po niesamowitym spotkaniu z Piatem Gliwice 3:4. Natomiast Cracovia uległa 0:1 Warcie Poznań, w wyniku czego do dymisji podał się trener Pasów Michał Probierz. Do zwolnienia jednak nie doszło, ponieważ dymisji nie przyjął prezes Cracovii Janusz Filipiak.

- Przez 15 lat ciągle pracowałem i to jest taki moment, że sam czuję, że muszę wyjechać, odpocząć i zająć się rodziną. Za mną bardzo burzliwy okres, a zawodnicy chyba też potrzebują nowego impulsu - mówił na konferencji po meczu z Wartą Poznań Michał Probierz.

Trener Pasów mimo swoich argumentów dotyczących zmęczenia zawodowego postanowił pozostać na stanowisku, aby uniknąć wysokiej kary za zerwanie umowy z własnej winy. Właściciel Pasów wypracował z trenerem kompromis. Zgodnie z ustaleniami szkoleniowiec do czwartku będzie przebywał na urlopie, aby uporządkować swoje sprawy. Jednak Michał Probierz powróci do pracy już w najbliższą sobotę, gdy Pasy zmierzą się z Pogonią Szczecin. Na czas nieobecności zajęcia z piłkarzami będzie prowadził drugi trener.

W obozie drugiej z krakowskich drużyn emocji również nie brakowało, choć w tym przypadku dramaturgia ograniczona została do wydarzeń boiskowych. Wisła w starciu z Piastem Gliwice prowadziła po dwudziestu minutach już 3:0. Bramki strzelali kolejno Łukasz Burliga, Maciej Sadlok i Felicio Brown Forbes. Gdy wydawało się, że Piast myśli już tylko o uniknięciu blamażu to sytuacja na boisku się odwróciła. Walka trwała do ostatnich minut i ostatecznie to Piast wyszedł zwycięsko z tego starcia.

- Prowadziłem różne kluby w ponad 600 spotkaniach, ale takich jak to nie pamiętam wiele. Uważam jednak, że sędziowie popełnili błąd. Jeśli przyznali Piastowi rzut karny w końcówce spotkania to my również powinniśmy otrzymać "jedenastkę" w pierwszej połowie - mówił po meczu trener Wisły Peter Hyballa.

Po 15 kolejkach Ekstraklasy sytuacja Cracovii i Wisły nie wygląda najlepiej. Pasy mają cztery punkty przewagi nad miejscem oznaczającym spadek z ligi. Natomiast w przypadku Wisły ta przewaga wynosi zaledwie dwa punkty.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Posłuchaj rozmowy Łukasza Miłoszewskiego na temat prolemów z organizacją Igrzysk Europejskich w Krakowie:

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?