schronisko kraków

i

Autor: Ula Bienia

Dzień otwarty w krakowskim schronisku. Kilka zwierząt otrzymało nowe domy!

2023-01-29 19:02

Blisko 500 zwierząt znajduje się w krakowskim schronisku. Na nowy dom czekają tam zarówno psy, jak i koty. W ubiegłą sobotę odbył się dzień otwarty schroniska. Jak relacjonują jego pracownicy, niektóre wizyty zakończyły się sukcesem, bo mieszkańcy zdecydowali się na adopcję zwierzaka.

28 stycznia w krakowskim schronisku przy ulicy Rybnej odbył się dzień otwarty. Mieszkańcy mogli wyprowadzić psy na spacer oraz pobawić się z kotami. To już kolejny taki dzień otwarty w historii schroniska. Obecnie przebywa w nim blisko 300 psów i prawie 200 kotów. 

- Dzisiaj towarzyszy nam na spacerze Misiek. Jest bardzo podekscytowany, chyba dawno tak nie wychodził. To typ Border Collie. Jest cudny. - Dużo pracy trzeba włożyć w te niektóre pieski. Trzeba im odbudować zaufanie do człowieka - mówią uczestnicy dnia otwartego. 

Podczas dnia otwartego mieszkańcy mogli adoptować zwięrzęta. Niektóre faktycznie znalazły nowy dom i kochających właścicieli. 

- Mamy szczęśliwy finał. Ferdynand idzie do domu. Jest to już nie taki młody kocurek, który nie miał za bardzo szans na adopcję. Ma chore nerki. Przyszli państwo, którzy już wcześniej chcieli adoptować zwierzaka no i zaiskrzyło - mówi Agnieszka Gryźniak, pracownik krakowskiego schroniska.

Adopcja zwierząt jest bezpłatna. Jej warunkiem jest podpisanie umowy na podstawie danych z dowodu osobistego i podanie adresu zamieszkania. 

Ferie w Krakowie: oferta Tauron Areny

QUIZ PRL. Jak długo Polacy pracowali na pralkę czy Fiata 126p?

Pytanie 1 z 10
W barku będącym częścią kompletu mebli najczęściej trzymano:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE