Dwa oddziały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zamknięte. Personel zarażony koronawirusem

2020-03-22 18:00 NM
Koronawirus w Krakowie. Zakażony personel Szpitala Uniwersyteckiego! Zamknięte oddziały
Autor: KAZ / archiwum se.pl

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zamyka dwa swoje oddziały. U trzech osób z personelu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak poinformował szpital, źródłem zarażenia był jeden z pracowników, który poza placówką mógł mieć kontakt z osobą chorą.

Informujemy, że w związku z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii - od dnia 22.03 zostały zamknięte dwa znajdujące się przy ul. Jakubowskiego 2 oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii - czytamy na stronie internetowej Szpitala Uniwersyteckiego.

W placówce wprowadzono już odpowiednie procedury dotyczące izolacji. Zabezpieczono też pracę pozostałych oddziałów. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

Szpital wstrzymał obecnie przyjęcia na zamknięte oddziały.

Przypomnijmy, że to właśnie do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafiają pacjenci z Małopolski zakażeni koronawirusem.

Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.