Tegoroczna edycja Uniwersytetu Sukcesu już za pasem. Uczestniczyć będą też Krakowianki

i

Autor: Fundacja Digital University Tak wyglądały prace w ramach Uniwersytetu Sukcesu w ubiegłym roku. Teraz ze względu na pandemię będzie to wyglądało inaczej.

Druga edycja Uniwersytetu Sukcesu już za pasem. Uczestniczyć będą też Krakowianki

2020-07-31 15:09

Chcą być programistkami, blogerkami i jutuberkami. Będą szkolić się w tym kierunku za pomocą spotkań online w sześciu Polskich miastach i nie tylko, także w Krakowie.

Mimo skromnych początków, chcą osiągnąć sukces w internecie. W 6 polskich miastach, w tym w Krakowie, ruszy niedługo Uniwersytet Sukcesu. To program, który oferuje młodym kobietom w trudnej sytuacji życiowej szkolenia z zakresu nowych technologii. Najaktywniejsze z nich mogą liczyć na staże w dużych firmach. Dziewczyny będą uczyć się od specjalnych mentorek. W Krakowie będzie to między innymi Monika Jankowska-Rangelov.

Mamy tutaj na myśli branżę IT, więc bardzo chętnie będziemy rozwijać umiejętności programistyczne, ale również takie z pogranicza digital marketingu, czyli cyfrowego, bądź też blogowania po prostu - mówi.

Do tej pory program miał charakter spotkań warsztatowych, ale w tym roku ze względu na pandemię odbywa się głównie online. Zeszłoroczne uczestniczki projektu w Krakowie były bardzo zadowolone.

No ja bym się na pewno chciała nauczyć lepiej montować filmy i coś z grafiką jeszcze porobić - mówiła w ubiegłym roku jedna z beneficjentek projektu - nie podchodzę do tego stricte jako jednego wyznacznika co mogłabym w sobie ulepszyć. Jest na tyle zróżnicowany program, że tak naprawdę samo nawet doradztwo zawodowe może wiele zmienić - mówiła inna.

Wszystkich uczestniczek z różnych miast Polski będzie w tym roku ponad 50, ale tylko połowa z nich zakwalifikuje się do etapu stażów. Początek programu nastąpi 26 sierpnia i ma potrwać maksymalnie pół roku.

Zbierali złom charytatywnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE