Most ul. Piastowska

i

Autor: ZDMK Kraków

Drogowy paraliż na Zwierzyńcu. Znów zamkną most na ul. Piastowskiej

2021-11-08 21:38

12.11 drogowcy ponownie zamkną most na ulicy Piastowskiej. Podczas prowadzonej w lecie wymiany nawierzchni okazało się, że konstrukcja przeprawy jest w fatalnym stanie i wymaga natychmiastowego wzmocnienia.

Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa przyznaje, że kolejne zamknięcie mostu jest konieczne. Bez remontu przeprawę trzeba by zamknąć na stałe. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o remoncie mostu na ul. Piastowskiej:

Będzie to dodatkowa konstrukcja zamontowana od dołu, która spowoduje, że te pracujące elementy, które są skorodowane będą odciążone i dzięki temu z mostu będzie można korzystać przez kilka lat. Mamy taką alternatywę: albo zamykamy przeprawę, albo za 300 tys. zł wzmacniamy konstrukcję - tłumaczy.

Kierowcy przyznają, że tę cześć miasta czeka całkowity paraliż, bo niedaleko remontowane są ulice Księcia Józefa, Królowej Jadwigi i Balicka. 

Będzie Armageddon. Cała ta strona miasta będzie sparaliżowana. Korki, wieczne korki. To jest chore. ZIKIT to chora instytucja. Ten ruch będzie utrudniony. Wszystko robią na raz - mówią. 

Utrudnienia związane z remontem nie dotkną pieszych, którzy będą mogli korzystać z jednego z chodników. 

Tłumy uchodźców na granicy z Polską

Czy jesteś osobą autoseksualną?

Pytanie 1 z 8
Czy czujesz silny pociąg seksualny do innych ludzi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE