Droga dla rowerów na ul. Grzegórzeckiej zostaje na dłużej!

2021-09-28 16:45
Droga dla rowerów na ul. Grzegórzeckiej
Autor: Kuba Kusy

Droga dla rowerów wzdłuż ul. Grzegórzeckiej nie zostanie zlikwidowana. Przypomnijmy kilka tygodni temu urzędnicy powiadomili, że ta wyjątkowo popularna trasa z Nowej Huty do Centrum zniknie z mapy Krakowa.

Taka decyzja miała upłynnić ruch tramwajów, które - według przewidywań - miałyby stawać w korkach w związku ze zwiększonym ruchem aut. We wtorek Łukasz Gryga, dyrektor wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu poinformował, że obawy drogowców okazały się jednak przedwczesne. 

Obserwacje i pomiary, przede wszystkim z komputerów pokładowych w pojazdach MPK wykazały, że te opóźnienia nie są tak wielkie, jak było zakładane, ten pesymistyczny scenariusz się nie sprawdził i z tego względu, likwidacja tej ścieżki została wstrzymana - mówi Łukasz Gryga. 

Dodaje, że nie dość, że droga nie zostanie zlikwidowana, to jeszcze doczeka się drobnego remontu.

Oznakowanie żółte, czasowe, trochę jest mniej dostrzegalne przez kierowców, szczególnie jesienią, więc prace odtworzeniowe i tak musiałyby być wykonane, więc jeszcze w październików żółte zostanie zastąpione białym, dużo wyraźniejszym - zapowiada. 

Podkreśla, że temat organizacji ruchu w rejonie Hali Targowej, a także przyszłość wspomnianej drogi dla rowerów będzie omawiany w ramach konsultacji społecznych dotyczących utworzenia placu Grzegórzeckiego.

Podpalił auto, a pożar relacjonował w social media

QUIZ o Gwiezdnych Wojnach. Jak dobrze znasz uniwersum Star Wars?

Pytanie 1 z 15
Kto skomponował pamiętny utwór "Duel of the fates"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE