Zakopianka

i

Autor: traxelektronik.pl

Dramatyczne warunki na drogach na Podhalu! Potężne opady śniegu, zawieje i zamiecie

2020-02-11 10:03

Zima na Podhalu nie odpuszcza! Znów intensywnie pada w tych rejonach śnieg, a dodatkowo wieje tam bardzo silny wiatr. Na Zakopiance ponownie tworzą się ogromne korki.

W poprzednim tygodniu informowaliśmy o gwałtownym ataku zimy na południu województwa małopolskiego. We wtorek i środę intensywnie padał śnieg, a Zakopane oraz okoliczne miejscowości momentalnie pokryły się dodatkową warstwą białego puchu. Trudne warunki panowały również na drogach. Oblodzona Zakopianka praktycznie stała.

Podobne warunki panują obecnie. Od Lubnia w kierunku Zakopanego tworzy się korek, a samochody poruszają się bardzo wolno. Jezdnia jest przysypana śniegiem, który cały czas intensywnie pada. Wieje też bardzo mocny wiatr, występują zawieje śnieżne. Kierowcy muszą uważać, bo jezdnia jest bardzo śliska! Gęste mgły ograniczają widoczność do kilkudziesięciu metrów.

O tym, jak wyglądają teraz drogi na południu Małopolski informuje także "Tygodnik Podhalański".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE