Dramatyczna sytuacja pacjentów onkologicznych w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim

2021-05-20 16:40
Szpital Uniwersytecki
Autor: Archiwum

Lekarze alarmują, że przez wywołane pandemią problemy z diagnostyką, lawinowo wzrasta liczba pacjentów wymagających specjalistycznego leczenia.

Lekarze alarmują, że pandemia spowodowała, że system opieki nad pacjentem onkologicznym poskłada się jak domek z kart.

Dramatyczna sytuacja pacjentów onkologicznych w Szpitalu Uniwersyteckim. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Pojawia się nieprawdopodobnie duża fala nowych zachorowań. Zakładamy, że w tym roku będzie 40 proc. więcej tego, co było w zeszłym roku. Po prostu będzie nałożenie się dwóch roczników. Ci pacjenci, którzy w zeszłym roku zostali przeoczeni pojawiają się z o rok większym nowotworem  - tłumaczy - prof. Piotr Wysocki - kierownik Kliniki Onkologii. 

Marcin Jędrychowski, dyrektor lecznicy podkreśla, że brakuje lekarzy, pielęgniarek, a szpitalna apteka nie wyrabia z przygotowywaniem leków. 

Ostatnią godziną, w której jesteśmy w stanie podawać chemioterapię jest 19. Dojdziemy do takie momentu, w którym będziemy musieli pacjentom powiedzieć: jest nam bardzo przykro, ale będą musieli państwo czekać w kolejce - mówi. 

Zdaniem władz Szpitala potrzebna jest szybka i gruntowna reforma systemu opieki onkologicznej. Jej zaniechanie Marcin Jędrychowski nazywa błędem, którego nie uda się naprawić przez długie lata.

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach
Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE