Autostrada A4 z dodatkowymi pasami ruchu w kierunku Balic. Ale dopiero za sześć lat

2021-10-15 16:49
autostrada
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

To tylko 17 kilometrów, ale kluczowych z punktu widzenia komunikacji w Krakowie i Małopolsce. Ministerstwo Infrastruktury wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad szykują się do rozbudowy autostrady A4 o dodatkowy trzeci pas w obu kierunkach. Inwestycję zapowiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Trzeci pas ruchu dla każdej jezdni i przebudowa prawie 30 obiektów inżynierskich. To między innymi zakłada rozbudowa odcinka autostrady A4 od węzła Balice jeden do węzła Opatkowice. Budowa ma ruszyć za trzy lata, ale tylko jeśli w tym czasie zakończy się domknięcie wschodniej obwodnicy Krakowa S7 i północnej S52.

Wtedy będziemy mieć domknięty pełny ring wokół Krakowa i będzie możliwość aby ruch został przerzucony na północną stronę Krakowa na czas przebudowy tego docinka autostrady - mówi Dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński.

Inwestycja ma duże znaczenie dla komunikacji z lotniskiem w Balicach. Z powodu korków na A4 pasażerowie czasem spóźniają się na loty.

Samoloty nie mogą poczekać, w związku z tym stąd te komunikaty typu "przyjeżdżajcie Państwo wcześniej albo wybierajcie inną drogę transportu, czyli na przykład pociągiem" - mówi rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince.

Inwestycja ma planowo potrwać 3 lata. Obecnie urzędnicy szykują dokumentację na przetarg.

Według przeprowadzonego 6 lat temu Generalnego Pomiaru Ruchu średni ruch na omawianym odcinku wynosił prawie 65 tysięcy pojazdów na dobę.

250 km/h autostradą A4! Wszyscy w BMW pijani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE