Do Krakowa wraca zima. IMGW wydało ostrzeżenie

i

Autor: Zrzut ekranu/IMGW/Flickr.com

Pogoda

Do Krakowa wróciła zima. IMGW wydało ostrzeżenie

2023-03-28 11:05

Wydawało się, że wiosna na stałe zagościła w Krakowie. Kwitnąca zieleń i ostatnie ciepłe dni okazały się mocno zwodnicze. We wtorek, 28 marca zima powróciła z całą mocą i sparaliżowała część Małopolski. Niestety okazuje się, że prognozy nie są optymistyczne. IMGW wydało nawet ostrzeżenie dotyczące stolicy Małopolski i jej najbliższych okolic.

Jaka będzie pogoda w Krakowie we wtorek, 28 marca?

Wtorek okazał się niemałym wyzwaniem dla mieszkańców Małopolski. Dotyczy to zwłaszcza kierowców, którzy od samego rana muszą zmagać się z trudnymi warunkami. Nie inaczej jest w Krakowie, gdzie we wtorek, 28 marca temperatura wynosi -3 stopnie Celsjusza. Dodatkowo, w niektórych częściach miasta zaczął padać śnieg. Niestety, okazuje się, że złe warunki będą nam towarzyszyły przez cały dzień, a także w nocy. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia.

Pierwsze dotyczy przymrozków, których prawdopodobieństwo wystąpienia oszacowano na 80 proc. Prognozowana temperatura minimalna w nocy wyniesie od -5 do -3 stopni Celsjusza, a w okolicach gruntu od -8 do -4 stopni Celsjusza. Alert obowiązuje do środy, 29 marca do godz. 10:00.

Drugie ostrzeżenie związane jest z silnym wiatrem, którego prawdopodobieństwo wystąpienia również oszacowano na 80 proc. IMGW prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, a podmuchy osiągną w porywach nawet 75 km/h. Lokalnie możliwe jest także wystąpienie słabych burz. Alert obowiązuje do wtorku, 28 marca do godz. 19:00.

Kraków. Jaka będzie pogoda do końca tygodnia?

Aura z pewnością nie będzie rozpieszczać przez następnych kilka dni. W środę, 29 marca temperatura wyniesie ok. 8 stopni Celsjusza. W czwartek i piątek odpowiednio 14 i 16 stopni Celsjusza, a w weekend od 10 do 13 stopni. Dodatkowo, od piątku do niedzieli prognozowane są opady deszczu.

Więcej informacji o alertach pogodowych można znaleźć na stronie internetowej IMGW.

Pchał samochód "pod prąd". W kieszeni miał narkotyki

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE