Sygnały świetlne i dźwiękowe w całym kraju. Co się dzieje? O co chodzi?

2022-09-27 14:01
alarm, syrena
Autor: Pixaby Syreny wyją w Polsce 27.09.2022. O co chodzi?

Syreny alarmowe wyją w całym kraju. O co chodzi? We wtorek, 27 września o godzinie 18.00 w całej Polsce będzie można usłyszeć sygnały dźwiękowe. Z czym to jest związane? Czytajcie w naszym materiale.

Dlaczego syreny wyją w Polsce 27.09.2022?

Wycie syren wielu osobom kojarzy się z czymś bardzo nieprzyjemnym. Słyszymy je m.in. wtedy, gdy wybuchnie pożar, czy gdy wystąpi zagrożenie powodziowe. Jednak wycie syren ma też inne znaczenie. Może przypominać o istotnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w przyszłości, jak np. wybuch Powstania Warszawskiego. Zdarzają się też nagłe sytuacje. Tak będzie 27 września o godzinie 18.00, gdy zawyją syreny w Polsce. Z czym to jest związane?

Syreny wyją w Polsce 27.09.2022. O co chodzi?

Dlaczego syreny zawyją w Polsce we wtorek, 27 września 2022? Jest z tym związane smutne zdarzenie. W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 września) doszło do tragedii na autostradzie A4. Trzech strażaków z OSP Balice zostało potrąconych przez busa. Druhowie udzielali pomocy kobiecie, która wcześniej uległa wypadkowi po zderzeniu z jeleniem. Niestety jeden z nich, pomimo reanimacji, zginął na miejscu. Pozostali - kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala.

Państwowa Straż Pożarna wydała komunikat, że we wtorek, 27 września o godz. 18.00 nadane zostaną sygnały świetlne i dźwiękowe w całym kraju. Wszystko po to, by upamiętnić druha z OSP Balice, który zginął na A4. Dlatego właśnie będzie można usłyszeć wycie syren.

Dziś (wtorek, 27 września) o godz. 18.00 włączymy w jednostkach #PSP #OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddamy hołd naszemu koledze druhowi OSP Balice, który odszedł na wieczną służbę, ratując ludzkie życie. Zachęcamy również inne służby do dołączenia do tej akcji. Cześć Jego pamięci! - czytamy w komunikacie PSP.

Wystawa pająków i skorpionów w Nowym Sączu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE