David Jablonsky

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS

Poważne osłabienie w Cracovii? Kluczowy piłkarz został skazany za korupcję

2020-02-11 12:00

David Jablonsky za udział w aferze korupcyjnej został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu oraz karę grzywny. Wyrok jest prawomocny. Co dalej z jego przyszłością w Cracovii?

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2012 roku. Jablonsky, wtedy piłkarz FK Teplice miał wpływać na wyniki i przebieg poszczególnych spotkań w lidze. Jak czytamy na portalu "Super Express", Czech kontaktował się ponoć z singapurską mafią, którą interesowało ustawianie meczów. Jablonsky brał udział w procederze przy pięciu takich spotkaniach.

Za swój występek Jablonsky został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu oraz karę grzywny. Wyrok jest prawomocny, co oznacza, że jego dalsza kariera piłkarska stanęła pod znakiem zapytania. Sprawą ma zająć się teraz czeska federacja. Może ona zostać również przekazana do Komisji Dyscyplinarnej FIFA, jeśli dyskwalifikacja piłkarza potrwa dłużej niż trzy miesiące.

Jablonsky zawodnikiem Cracovii jest od lipca 2019 roku. Wcześniej występował w Levskim Sofia. Od początek tego sezonu wystąpił w piętnastu meczach Pasów. Strzelił w nich jedną bramką, a przy innej asystował. Kontrakt czeskiego piłkarza z Cracovią obowiązuje do czerwca 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE