mpk kraków

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie

Normy zanieczyszczenia powietrza znacznie przekroczone. Będzie darmowa komunikacja w Krakowie

2021-12-10 9:45

Smog w piątek, 10 grudnia przykrył Kraków. Normy w wielu miejscach są mocno przekroczone. Z tego względu mieszkańcy stolicy Małopolski mogą spodziewać się darmowej komunikacji miejskiej.

Smog w Krakowie 10.12.2021. Będzie darmowa komunikacja

W piątek niestety nie mamy najlepszego powietrza w Krakowie. Normy w wielu miejscach są przekroczone o kilkaset procent. Źle sytuacja wygląda też m.in. w Wieliczce, Zielonka, czy Skawinie. Nie lepiej ma być jutro. Jak podaje Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMiGW w sobotę, 11 grudnia istnieje duże prawdopodobieństwo przekroczenia dopuszczalnego poziomu średniego dobowego stężenia pyłów PM10 (50µg/m3) na znacznym obszarze miasta. W związku z tym Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji.

Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostaje wprowadzona w sobotę, 11 grudnia, w godzinach od 00.00 do 24.00. - czytamy w komunikacie miasta.

Kolejka po darmowego karpia w Krakowie