"Dajże kompa!" - pomóż uczniom w nauce online. Wyjątkowa akcja w Krakowie

2020-04-20 15:20 KK
komputer
Autor: pixabay.com

"Dajże kompa!" – pod takim hasłem krakowscy przedsiębiorcy oraz Urząd Miasta chcą pomóc uczniom w nauce na odległość. Pomóc może każdy!

Każdy, kto ma w domu nieużywany komputer może, za pomocą specjalnej platformy przekazać go potrzebującym dzieciom. W ten sposób Kraków chce walczyć ze spowodowanym przez koronawirusa wykluczeniem społecznym.

Taki sprzęt będzie po pierwsze zdezynfekowany, po drugie przygotowany do tego, żeby można się było na nim uczyć zdalnie. Ta akcja ma się odbyć w sposób bezpieczny. Te komputery, dzięki firmie InPost, która włączyła się w akcję będą przekazywane przez paczkowany - informuje Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji krakowskiego magistratu. 

Na platformie pod adresem www.dajzekompa.pl mogą się logować zarówno rodzice dzieci potrzebujących sprzętu, jak i osoby chcące przekazać sprawny komputer. Sprzęt może przekazać każdy. Wystarczy tylko usunąć prywatne pliki, dobrze go zapakować i nadać przesyłkę w wybranym paczkomacie. Ewa Całus dodaje, że krakowscy przedsiębiorcy przygotowali platformę w taki sposób, by mogły z niej skorzystać również inne miasta.

Do tej pory na platformie zgłosiło się 300 potrzebujących, a ponad 100 osób zadeklarowało, że przekaże swoje komputery. Docelowo w Krakowie ma być zebrane 1000 komputerów.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #007