Czy ulica Niebyła doczeka się remontu drogi?

2022-08-18 23:19
Ulica Niebyła w Nowej Hucie
Autor: Aleksandra Wasilewska Ulica Niebyła w Nowej Hucie

Deweloper miał wyremontować ulicę Niebyłą w Nowej Hucie. Zamiast tego miasto ogłosiło przetarg na remont, by go za chwilę... unieważnić. Kiedy mieszkańcy doczekają się remontu i kto to zrobi?

Mieszkańcy od lat skarżą się na stan drogi wzdłuż ulicy Niebyłej. Jednak w ostatnim czasie zainteresowanie jej remontem wzrosło ze względu na dewelopera okolicznych bloków, który był zobowiązany do jej wyremontowania. Ostatnie bloki zostały postawione, a stan drogi pozostawia wiele do życzenia.

Ta droga jest bardzo potrzebna. Są dziury, wyrwiska. Bardzo dużo samochodów przejeżdża tą ulicą, mimo, że jest to droga poboczna. Powinna być w końcu zrobiona!

Ciężko jest. To jest bardzo wąska ulica, wyjechać do pracy rano jest nie lada wyzwaniem. Jest po prostu ciasno - mówią mieszkańcy.

Radny Łukasz Sęk złożył interpelację do prezydenta w tej sprawie.

Inwestor miał przebudować tą drogę zanim bloki zostaną oddane do użytku. Tłumaczył się problemem z uzyskaniem pozwolenia na przebudowę - tam były kłopoty związane z szerokością chodnika. Udało mu się dwukrotnie podpisać aneksy do umowy z miastem, ale drogi wciąż nie ma - mówi radny.

Tym sposobem mieszkańcy do dzisiaj nie doczekali się remontu ulicy. Dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa, że dokumentacja złożona przez dewelopera otrzymała właśnie potrzebne zgody. Realizacja zadania ma zostać przeprowadzona bezzwłocznie.

Znasz te marki aut?

Pytanie 1 z 10
Rimac to marka supersamochodów...
Bonarka Skim & Summer
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE