Otwarcie galerii handlowych: czy można jeść posiłki zakupione w punktach gastronomicznych?

2020-05-04 9:10
Galeria
Autor: Pixaby

Od 4 maja ponownie możemy wybrać się na zakupy do galerii handlowych w całej Polsce. Te będą działały na zmienionych zasadach. A czy będą działały punkty gastronomiczne? Czy w galerii można zjeść zakupiony tam posiłek? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

Jak będą działać galerie handlowe?

Galerie handlowe wznowiły działalność 4 maja. Ich ponowne otwarcie związane jest z II etapem odmrażania gospodarki. Oprócz galerii handlowych działają też już m.in. hotele, biblioteki, czy muzea. Od 6 maja dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Ich działanie zależy jednak od samych placówek i samorządów.

Nowe zasady w galeriach handlowych

Otwarcie galerii handlowych nie oznacza, że będą one funkcjonować tak, jak zdążyliśmy zapamiętać przez wybuchem pandemii koronawirusa w Polsce. Wprowadzony zostanie szereg zmian, do których musimy się przyzwyczaić i stosować. W sklepach będzie obowiązywać limit klientów (1 osoba na 15 mkw), obowiązkowe jest noszenie maseczek, a przed zakupami musimy zdezynfekować ręce. Co jeszcze się zmieni? Więcej przeczytacie w poniższym materiale.

Czy punkty gastronomiczne w galeriach handlowych będą otwarte?

Punkty gastronomiczne w galeriach handlowych będą otwarte. Nie zjemy posiłku jednak na miejscu. Obowiązywać będzie sprzedaż na wynos.

Czy mogę jeść w galeriach handlowych?

Według nowych przepisów, które obowiązują po ponownym otwarciu galerii handlowych, nie wolno spożywać czegokolwiek w "przestrzeni komunikacyjnej". Nie można także korzystać z ławek, czy murków. Punkty gastronomiczne będą prowadzić tylko sprzedaż na wynos.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #016
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE