Czy mogę spotkać się w większym gronie ze znajomymi? Rząd wydał nowe zalecenia!

2020-05-28 8:02
Czy można spotkać się w większym gronie ze znajomymi? Rząd wydawał nowe zalecenia!
Autor: Pixaby Czy można spotkać się w większym gronie ze znajomymi? Rząd wydawał nowe zalecenia!

Czy można spotkać się już w większym gronie ze znajomymi i rodziną? W środę, 27 maja rząd zapowiedział, wprowadzenie czwartego etapu odmrażania gospodarki. W kraju zniesione zostają kolejne obostrzenia, także to dotyczące zgromadzeń. Czy można więc już spotkać się w większym gronie? Wszystkiego dowiecie się na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. Czy można spotkać się ze znajomymi?
  2. Czy można spotkać się w większym gronie?
  3. Czy możemy umówić się w większym gronie ze znajomymi?

Czy można spotkać się ze znajomymi?

W środę, 27 maja rząd ogłosił czwarty etap odmrażania gospodarki. Wiemy już, że od soboty 30 maja będziemy mogli pożegnać się z maseczkami w miejscach publicznych. Od 6 czerwca natomiast działanie wznowią m.in. kina, teatry, siłowni czy kluby fitness. A co ze spotkaniami w większym gronie? Czy możemy wybrać się do znajomych?

Czy można spotkać się w większym gronie?

Podczas środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział również, że od soboty, 30 maja dozwolone będą zgromadzenia do 150 osób. A to oznacza, że będziemy mogli spotkać się w większym gronie ze swoimi znajomymi oraz rodziną. Obowiązywać będą jednak pewne zasady. O czym trzeba pamiętać podczas zgromadzeń i spotkań w większym gronie?

Czy możemy umówić się w większym gronie ze znajomymi?

Podczas zgromadzeń, a więc w trakcie spotkań w większym gronie ze znajomymi musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego na otwartej przestrzeni. Ten wynosi 2 metry. Jeśli go nie zachowujemy, to nadal konieczne jest zakrywanie ust i nosa.

Posłuchaj o diecie wzmacniającej włosy i paznokcie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE