Czy dzieci przejdą na nauczanie zdalne? Jest stanowisko premiera w tej sprawie

2020-10-10 14:01
Czy dzieci przejdą na nauczanie zdalne? Jest stanowisko premiera w tej sprawie
Autor: Pixaby Czy dzieci przejdą na nauczanie zdalne? Jest stanowisko premiera w tej sprawie

Nauczanie zdalne póki co nie wraca. Taką informację podał premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji. Dzieci wciąż będą chodzić do szkół, bez względu na wiek. Więcej dowiecie się na ESKA Kraków.

Zdalne nauczanie wraca? Czy wszystkie dzieci będą uczyć się zdalnie?

Od kilku dni zastanawiano się, czy dzieci wrócą na zdalne nauczanie. Wszystko przez wciąż rosnącą liczbą zakażeń COVID-19. W mediach pojawiały się informacje, że na uczenie zdalne dzieci mogłyby przejść jeszcze w październiku. Jaką decyzję podjął ostatecznie rząd?

W sobotę, 10 października odbyła się konferencja w tej sprawie. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, dzieci NIE przejdą na zdalne nauczanie.

98 proc. szkół funkcjonuje na ten moment w trybie stacjonarnym. To model, który został zaproponowany w sierpniu i działa. Na dzisiaj nie widzimy takiej konieczności, by wprowadzić tryb nauki zdalnej. Utrzymanie obecnego stanu w systemie edukacji jest prawidłowe - powiedział podczas konferencji premier Morawiecki.

ESKA XD #005

Wracają godziny seniorskie

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział za to powrót godzin seniorskich. Te będą obowiązywać od czwartku, 17 października. Godziny seniorskie będą dotyczyć przedziału 10.00-12.00.

Posłuchaj o diecie wielowarzywnej i dowiedz się, ile kilogramów można na niej schudnąć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE